Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Sakarya İlköğretim Okulu...

Dumlu Demircioğlu

  4 Ocak 2014

            Bu yazımı hiç mi öğrenci velileri, babalar, anneler okumayacak...? Ben dahil hepimiz uyuyoruz. Gözlerimizle görmüyoruz bari, beynimizle de mi görmeyeceğiz. Ben her zaman iddia ederim, insanların gözleri görmez, mutlak beyinlerinin görmesi gerekir ki gözlere emirler verilsin. Nitekim Bolu'muzda güya yapılan bazı değişiklikleri, insanlar hep gözleri ile görüyorlar ve fakat beyinleri ile de bir görebilseler, neyin neden niçin yapıldığını anlarlar ve trilyonların bozuk para gibi harcandığını görürler.

            Lütfen sayın okuyucularım lütfen, saat 14.45 olduğunda bir gidin Sakarya İlkokulunun önüne, manzarayı, vaziyeti bir görün. Okulun dağılma saatindeki kalabalığın çektiği sıkıntıyı bir görün, ne olur, merak edin oraya kadar gezerek gidin bir görün. Eğer bana hak vermezseniz, daha da böyle ve bunun gibi meselelere el atmam vallahi billahi...

            Saat 14.45 Sakarya İlkokul öğrencileri dağılıyor. Cadde korkunç kalabalık. Yüzlerce öğrenci karşıya geçmek mecburiyetinde. Zira, servis arabaları her iki tarafta da park etmiş durumdalar. Cadde tıkanmış durumda, öğrencilerin hayatı bana göre riskli.

           Daha önceleri de yazmıştım. Tek yapılacak şey buraya bir alt geçit. Aman sakın üst geçit diye düşünmeyin sakın. Üst geçitler asla çalışmaz...? O kadar kolay ve o kadar ucuza mal olacak bir proje. Hem de bana göre bir hafta, 10 içinde yapılabilir.

           Belediye yaptırabilir, Vilayet yaptırabilir, hatta zengin bir babayiğit iş adamı bile yaptırabilir. (Yani burayı da İzzet Baysal Vakfı mı yapsın)

           Gelmiş geçmiş Valileri hangi Bolulu vatandaş, hangi eseri ile anıyor. Yok böyle bir örnek... Hiç olmazsa bu alt geçit yapılırsa halkımız şimdiki valiyi belki unutmaz, hatırlar... Çünkü, şart ve yerinde bir eser olacak. Mesafe kısa, karşılıklı iki merdivenli bir yaya alt geçidi. Öyle çok para istemez.

            Sayın ilgililer lütfen, gidin o saatte manzarayı görün, bana hak vereceksiniz, çocuklarımızı o derbederlikten, rezillikden kurtaralım. Bir alt geçit, orada şarttır ve çocukların hayatı kurtulacaktır emin olun.

           Haydi, saat 14.45 de Sakarya İlkokulunun önüne....

                                      

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Geçmişten çok geleceği düşünmeliyiz, çünkü bundan sonra orada yaşayacağız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm