Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

NİÇİN DERS ALMIYORUZ ….?

Dumlu Demircioğlu

NİÇİN DERS ALMIYORUZ ….?
  11 Haziran 2021

        NİÇİN DERS ALMIYORUZ ….?

         Bütün Anadoluyu boşaltıp İstanbul’a doldurursan olacağı buydu.

         Derme çatma kanalizasyon hizmetleri bu nufüsa dayanmaz. Hele de Marmara denizine bütün pislikleri boşaltırsan MUSİLAJ denen salyalar her yeri kaplar.

    Bunun üzerine de KANAL İSTANBUL’u yap… O zaman göreceksin. İstanbul’un yaşanmaz olduğunu…. Nufüs olacak 20 milyon.. Her türlü atıklar bırakın denizleri, karayı bile yaşanmaz hale getirecek. Nefes alınacak oksujen bile bulunamaz olacak. Gözde İstanbul’u yaşanmaz köy haline getirdiniz..

        Kot farkı nedeniyle Karadenizden Marmaraya üstten akıntı var. Marmara'dan da Karadeniz'e alttan akıntı var ve birbirlerini dengeliyorlar.Kanal İstanbul’da böyle bir akıntı olmayacağı için Marmara Denizi şişecek sahiller yükselecek ve hatta fark kapanıncaya kadar Marmara yükselerek, ertafını SEL alacak. Sonra bir durgunluk-pislik-musilaj derken deniz ölecek.

          O HALDE : gelin bu şehirlere akını önleyiniz. Anadolu’da köylerde kimsecikler kalmayınca tarım ürünleri de yetiştirilemez oldu. Hayvancılık bitti. Halen anlamıyor musunuz bu piyasada ki sıkıntıları,pahalılığı ve yokluğu.

        Derhal mahalle olan köyleri eski durumuna getiriniz. Köylüyü, çiftçiyi üretim yapmaya teşvik ediniz, onu rahat bırakınız. Belde, kasaba, ilçe ve il yapmayı sakın düşünmeyiniz.. Cumhuriyet tarihinin il ve ilçelerini sakın bozmayınız. Ve asla Cumhuriyet rejiminin uygulamalarından vazgeçmeyiniz. Çünkü, örnekleri gösteriyor ki daha daha sıkıntılar meydana geliyor.

        36 Milyon ağaç diktik, 16 Milyon ağaç diktik  Kuzey Anadolu otobanına 7.6 Milyon ağaç diktik reklamlarına ancak beynini çalıştıramayanlar inanır. Sizler, milyonları galiba onlar-yüzler gibi anlıyorsunuz….?

        Acilen tarıma ve hayvancılığa azami önem verilecek ve asla, katiyen tarlalara, çayırlara, mer’alara, yeşillik yerlere, bağlara-bahçelere BETON dediğiniz bu zıkkımı dökmeyeceksiniz. Yeter artık…. Bu millet et-ekmek yiyecek, beton yemeyecek…. Ecdadımız kurtuluş harbinde ağaç kabuklarını ıslatıp yedi… Neticede bu vatan kuruldu… Ecdadımızın kemikleri sızlamasın.

         Ne demekmiş 22 Milyon icra dairelerinde ki dosya adedi… olamaz. Ne demekmiş traktörlerin, ineklerin icraya verilmesi….!!!.?? Ordumuz dağlara ne yazıyor…. ÖNCE VATAN ….

         Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • Düzceli..14 Haziran 2021 . 22:15

   Özellikle bahsettiğiniz kanal istanbul güzergahındaki, Arnavut'köy, Hadım'köy yöresi İstanbulun en güzel tarım alanlarıydı. Malesef şimdi, bir yanda organize sanayiler, yan tarafta, buğday ve ayçiçek tarlaları, köylerde hayvancılık yapan yerler, bir kaç yüz metre ilerde devasa kiptaş konutları.. Eskiden istanbulu besleyen, Osmanlı dönemi, At yetiştirilen Çatalcaya dayanmış bir ihaneti vatan projesi.. Binlerce yıl önce yedi tepede planlanmış bir k
  • Düzceli..14 Haziran 2021 . 22:04

   Güncel bir yazı olmuş.. 36 yılı özel sektörde, sanayinde çalışan biri olarak sanayiye karşı değilim.. 90 - 2000 li yıllarda sanayinin Anadoluya doğru yönelmesi, bir umuttu ya.. 2006 sonrası 2 yıl kadar, geçen yıl sonu da 3 ay kadar istanbul da sanayi kesiminde bulundum.. Hayrete şayan bir şekilde sanayinin İstanbul'un kuzey batısına, kalan son verimli topraklara kaydığını, Sevr maddelerini uygularcasına küçülen askeriyenin arazilerinin

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm