Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

ULUS-SIHHİYE-KIZILAY

Dumlu Demircioğlu

ULUS-SIHHİYE-KIZILAY
  23 Temmuz 2020

        ULUS-SIHHİYE-KIZILAY

          Bir Bolu'lu olarak sevincim sonsuz. Şöyleki, artık bundan böyle insanlarımız hiç gereği yokken birbirlerine sarılmayacaklar, öpüşmeyecekler, kafa kafaya vurmayacaklar. Bir halk sağlığı uzmanı olarak ve bir veteriner tabip olarak, bakteriyel, paraziter, basiller ve virütik salgınların nedenleri iyi kötü halkımız tarafından anlaşılmıştır.

        Hele de: HİJYEN konusunda hiçbir bilgisi olmayanlar uygulamalardan, bu hijyenin ne olduğunu iyi kötü bildiler.

         Türkiyemizde 1827 yılında BEŞERİ TIP fakültesi, 1842 yılında da VETERİNER TIP fakültesi öğrenime açıldı. Cumhuriyet rejimi bu öğrenimleri her geçen sene katlayarak bugünkü seviyesine getirmiştir. Onun içindir ki bugünkü CORONA VİRUS salgınından övünerek çıkıyoruz. Ve yine göğsümüz kabararak övünüyoruzki, hiçbir salgın hayvan hastalığı yok, insanlara bulaşacaklar, ölümler yapacaklar, halk sağlığı mahvolacak diye bir endişemiz yok. NEDEN: Yüz yıllık cumhuriyetimizin ilim irfana aşırı önem vermesidir de ondan..

          Ankara ULUS semti, kurtuluşun, bağımsız bir devlet oluşumuzun yeridir. Türk milletinin hürriyetine kavuştuğu, Cumhuriyet-laik-Demokratik bir yönetimin başladığı yerdir.

          SIHHİYE semti ise: Sağlık Bakanlığı binasının yapıldığı yerdir. Refik Saydam da oradadır. Ama velakin şimdi yerlerinden yeksan oldular.

          Çok çok zengin bir ülkeyiz ya, Eskişehir yolunda yeniden bir Sağlık Bakanlığı binası yaptık. Bununla kalsa iyi, diğer bütün bakanlık binalarını da, hiç bir gerekçe yokken, trilyonlar dökerek yeni yeni bakanlıklar inşaatlarını, hatta şimdi bile devam ettiriyoruz. Diyorum ki:

          Bu paralarla niçin Anadolu'da fabrika-iş yerleri açmıyoruz.

          Şu büyükşehir yaşantısını çıkarttınız, Anadolu'da kimse kalmadı, halk salgın hastalıklara duçar oldu. Çiftçileri, köy yaşantısını altüst edince ÜRETİMİ MAHVETTİNİZ.

          Ya KIZILAY semti: En övündüğümüz kızılay-Türk Hava Kurumu kaldı mı? Buraları siyasete alet ederseniz... Unutulurlar.. Bakın şimdi Kızılay kan bağışı yapacak kimseyi bulamıyor.. Neden acaba..?

        Öylesine kuvvetli sağlam temeller atılarak kurulan Cumhuriyeti korumak mecburiyetindeyiz. Bakanlıklarımızın ve Cumhuriyetin yetiştirdiği ilim-bilim-irfan sahibi yüce milletimizin kadrini bilelim.

           Davamız daha daha ileriye, ancak, müsbet ilimlerle olur.

               Dumlu Demircioğlu  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Büyük İnsanlar, bütün acılara şikâyetsiz katlanırlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm