Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

 Geçti Bor'un pazarı........

Dumlu Demircioğlu

 Geçti Bor'un pazarı........
  7 Kasım 2022

             GEÇTİ BOR’UN PAZARI ………

             Evet, devletimizin kuruluşunda büyük ihtiyaç olan üniversiteler, adet ve öğrenci sayısı bakımından, günümüzde geçerliliğini kaybetmiştir. Adı Üniversite veya fakülte denen yüksek öğretim alanlarında büyük sıkıntılar vardır. Kadro bulup DOÇENT ve PROFESÖR olmakla öğretim elemanı olunmuyor. Laboratuvarlar ve uygulama alanlarının eksiklikliği bilgisizliğin temelidir.

            Özellikle müsbet ilimlerde ve fen alanında eğitim gören fakülte talebeleri bomboş kafa ile mezun olmaktadırlar. Acısını hem kendileri ve hem de millet görüyor. Onun içindir ki İŞE ALINMALARDA zorlaşıyor.

            Eğitim sistemimizdeki sınıfta kalmama uygulaması her şeyi mahvetmiştir. Eski yıllarda 5 yıllık fakültelerde bile, son 5 yılında dahi olunsa belge alınırdı. Şimdi artık hangi okul olursa olsun, ön kapıdan gir-arka kapıdan çık uygulaması var. O HALDE günümüzde hiçde ihtiyaç olmayan fakülteler var. Sayısıda çok. Bu fakülteleri kapatmak devlet-millet menfaatınadır. Mesela:VETERİNER ve ZİRAAT FAKÜLTELERİNE artık ihtiyaç yoktur. Çünkü Türkiyede TARIM ve HAYVANCILIK bitmiştir, çökmüştür. Üretime dönük bu ilimlere ihtiyaç kalmamıştır. İTHALAT köylümüzü her yönden mahvetmiştir ve ÜRETİCİ tükenmiştir. Dolayısıyla bana göre Veteriner ve Ziraat fakültelerinin tamamı kapatılmalıdır.

          Bu fikrimi beğenmeyenler olabilir, onlar Güney Amerika ŞİLİ’den gelen elmaları yesinler, URUGUAY'DAN gelen kırmızı ete sıraya girsinler, paraları varsa.

          Amasya Taşova, Bandırma Beyköy, Eyüpsultan Kemerköy'deki canlı tarım ve tarlalara yapılan uygulama yüreğimize inen hançer gibidir.

         Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  • Metin Çelik30 Kasım 2022 . 02:47

   Dumlu Bey hocamızın bu güzel Yazısına ilave yaparak katkıda bulunmak gerekmekte olduğuna vurgu yapmak isterim. Dumlu Bey hocam Türkiyede Tarım ve Hayvancılığın bitirilmesi Kırsal Kesim Köylümüze verilen İTİBARİ değer öncelikli olarak DEĞERSİZLEŞTİRİLME galiba işi bilmeyen birilerinin Tarım Bakanlığına Egemen olması ile ilgilidir. KÖYLÜMÜZ Hayvancılık Yapmak istese, Hayvan Barınağı Yapılamaz bu ülkede . En Basit Bir hayvan barınağı 1 milyonun üzerinde maliyet gerektirmekte. Köylülerimiz AHIR Yapamıyor ki. devlet onlara hayvanları bağış yapsa ne olacak. Gübre derseniz Almış başını gitmiş adam üretse ne olacak gübre giderini karşılamayacak. işte Tarım politikalarının mimarı RTE Ye bunları birileri anlatmalı ama bence Biliyordur . Soğuk mevsimde çamurun soğuğun tavan yaptığı dağ eteklerinde çobanlara Allah Sağlık versin Sabır versin. İktidar onların Haklarını ödeyemez veballerini ödeyemez adamlar çamurun ve soğuğun Ayazın tavan yaptığı yerlerde Hayvancılık Yapmak için uğraşmaktalar Yem maliyetleri Akaryakıt Soygunu Köylüyü değil ülkenin Tarım ve Hayvancılığın bitirilmesinde en öncü gerçekler. Selamlar hocam
  • Metin Çelik30 Kasım 2022 . 02:38

   Dumlu Bey Hocam güzel bir konuya değinmiş ve Bu Yazısında iyi bir İRONİ yaptığı anlaşılmaktadır ancak hocam galiba çok dertli olmalı ki bana göre de haklı Yazının başında önemsiz ama istenmeden hatalar olduğu görülmektedir. DÜZELTMEK İSTEDİM. Hocam Mezun olmuşlar Bomboş Kafa Olamazlar evet belki bir çoğu için söylenebilir ama genelleme yapmak çok başarılı mezun kişileri üzecektir. Dumlu Bey hocam. Kadro bulup DOÇENT ve PROFESÖR olmakla Öğretim elamanı OLUNMUYOR demişsiniz esasen Bu doçent ve profesör kadroları zaten akademide Yani üniversitede Öğretim Elamanı , Öğretim Üyesi Kadrolarıdır Ama Her Akademik Ünvanı olan Bilime Ne kadar hizmet veriyor. Ne kadar Bilim Adamı oluyor zannediyorum söylemek istediğiniz buydu. Eğitim Fakültelerinin DEVRİM lerini, CUMHUR larını Biliyorsunuz ABDULLAH lar, MUHAMMED ler Yaptılar Sonuç Toplum Karar versin . Hocam Yazdıklarımı eleştiri olarak Yazmadım. Yanlış anlaşılmak istemem Tam tersi Yazdıklarınıza destek , Söylemek istediğiniz gerçeklere dikkat çekmek istedim. Lütfen Saygısızlık olarak nitelemenizi istemem . Saygılarımla

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeni olmayan insanlar, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak