Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Tekrarlayan tarih....     

Dumlu Demircioğlu

  28 Nisan 2016

       Ben, şimdiki Milliyetçi Hareket Partisinin içinde bulunduğu sıkıntılı günleri, geçmişte de, 1946 seçimleri öncesine benzetiyorum.
        Bilenler bilirler ki 1946 seçimlerinden önce tek partili dönem vardı. Adına DÖRTLÜ TAKRİR denilen yeni bir parti kurma teşebbüsü oldu.
       Celal Bayar, Adnan Menderes, Refik Koraltan, Fuat Köprülü isimlerindeki bu müstesna şahıslar DEMOKRAT PARTİSİ'ni kurdular.
        Türkiye'de yer yerinden oynadı. Halk, bu partiyi çok kısa bir zaman içinde benimsedi, seçimlere kısa bir zaman vardı derken 1946 seçimleri yapıldı. Ancak sistem tamamen demokrasiye aykırı olarak uygulandı.
        AÇIK OY, GİZLİ TASNİF yapıldı ve Demokrat parti iktidar olamadı.
         1950.14 Mayıs seçimlerinde ise GİZLİ OY - AÇIK TASNİF yapıldı ve Demokrat Parti seçimleri kazandı.
         Milletimiz şuurludur, adaletlidir, hakkaniyetlidir, zamanı çok iyi değerlendirendir. Velhasılı Demokrat parti 10 sene iktidarda kalmıştır. Tarihi tekerrür deseydim bazı okuyucularım anlamayabilirlerdi.
        Onun için tekrarlayan tarih dedim. Sizce de öyle değil mi? MHP'nin içinden her biri çok değerli zatlar, partinin siyasetini benimsemediklerinden, devamlı kan kaybedildiğinden (kısa geçiyorum) haklı olarak ortaya çıkıp OLAĞAN GENEL KURUL istediler, istiyorlar. Aynı 1946 seçimleri öncesi gibi. Tıpa tıp aynı. Sanki 4'lü takrir verilmiş gibi öyle değil mi.?
         Tarihten insanlar ders almalıdırlar. Çünkü tarihi olaylar şaşmaz. Zaman öyle bir anda etkisini gösterir ki hiç kimse ne olduğunu anlayamaz.
        Bana göre: zaman fevkalade müsaittir. Büyük Türkiye'nin büyük seçmenleri arayış içindedirler. Değerlendirmeler bu yöndedir. Onun için taraflı tarafsız bütün partili zatlar bir araya gelmelidirler.
          Evvala devletin menfaati, milletin menfaati ve partinin menfaati göz önüne alınmalıdır. Tam birlik, beraberlik zamanıdır ve inanınız DİRİLME zamanıdır.
          Anketler, yorumlar, kanaatler MHP'nin iktidara yakın olduğunu gösteriyor. Eeeee o halde neden itirazlar, itirazlar... Yakışmıyor.
          BÜYÜK TÜRK MİLLETİ VATAN , BAYRAK , TOPRAK sevdalısıdır.
                                                     Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak