Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yaşasın patates...!

Dumlu Demircioğlu

  9 Mayıs 2015
         Övünüp duruyorsunuz, dünya ekonomisinde ilk 10'dayız diye. Bu iddianın aslı bile yok. Artık bundan böyle ezber laflarla halk inandırılmağa çalışılıyor. Maalesef halkımızın çoğunluğu da bu ezberleri yutuyor. Gerçeklerden uzaklaşan bu millete ne oldu....?
       Mutlu, huzurlu milletler ölçüsünde dünyada 76'ıncısı olduğumuzu açıkladılar. Ama bunun yanında ülkemizde her aklınıza gelen mal ve hizmetlerde dünya birincisiyiz gibi söyleniyor.... İnanan inansın... Biz gelelim gerçeklere.... Yıllardan beri ağlayıp duruyoruz.... TARIMIMIZ ÇÖKTÜ diye.. HAYVANCILIK bitti diye... Şaşılacak şey, kimsenin aldırış ettiği yok. İşte o zaman PATATES'i İran'dan ithal edersiniz... Bolu çiftçisi de bakadursun....
       Bir zamanların Başbakanı 'PATATES TARLALARINDA OTOMOBİL ÜRETECEĞİZ diye halkı coşturmuştu. Beyni olmayanlarda alkışlamıştı....
       Avrupalı uluslar sanayileştiğinde asla tarımı ihmal etmediler. Zaten tarıma dayalı sanayi olur.... Biz ne yaptık... Güya sanayileşeceğiz diye tarımı tamamen ihmal ettik. Bu gün tarımda üretici olan o büyük çoğunluk, şehirlerde çöp topluyor, hamallık yapıyor ve sana büyük bir yük getiriyor.
       Aklımı oynatacağım 'Sakarya Karasu'da otomotif endüstri bölgesi kuruluyor. O bölgeyi bilenler bilir, alabildiğine orman ve yeşil alan ve derya deniz. Dünyanın en güzel sahili.
       Ne oluyor, nasıl oluyor akıllar duruyor... Hızla ormanlar, yeşil alanlar, bağlar bahçeler, tarım arazileri ha bire betonlaştırılıyor.
       Bolu'muzda bile patates tarlasının tam ortasına apartman dikiliyor. Şu beton mikserlerini gördüğümde midem bulanıyor inanınız....
       Enflasyon canavarını patates yükseltmiş miş miş.... Onun için yurt dışından ithal şartmış. Beğenmediğiniz İran'dan gidin alın. Zaten ithalat konusunda kimse sizin elinize su dökemez. Güney Amerika ülkesi ŞİLİ'den de elma getirt miyormusunuz. Geçen sene Bulgaristan ve Romanya'dan SAMAN almadınız mı....? Canlı hayvan ve karkas et ithal etmediniz mi...?
       Köyleri mahalle yaptınız, üretimi bitirdiniz. Köylüyü mahvettiniz. Devlet planlama Ankara'da bomboş oturuyor. Üniversiteler çökmüş, ilim bitmiş
       Ve en acısı ne biliyor musunuz......?
       TÜRK AİLE YAPISI diye birşey kalmadı. Yaşantının ana temeli olan aile birliği şuuru öldü..... Ve de onun içindir ki mahkemelerde dosya koyacak yer kalmadı.... Ne acıdır ki önlem alınamıyor bir türlü.
                                                            
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yapacağın işlerde nefsine meşveret et ve o ne derse aksini yap

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak