Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

BUNA CAN DAYANIR MI.....?

Dumlu Demircioğlu

  21 Temmuz 2010

    Abant-Gölcük-Yedigöller- ve ormanları ile yurdumuzda nam yapmış olan Bolu'muzu görmek için her taraftan vatandaşlar Bolu'ya koşuyorlar. Ağaç ve yeşil sevdalıları şehir içine girdiklerinde sükûtu hayale uğruyorlar. Çünkü, herkes çok iyi biliyor ki Bolu şehir merkezinde ağaç yok- yok denecek kadar azın azı.

    Şöyle bir bütün Bolu'lu hemşerilerimiz düşünsünler, senelerden beri nerelere ağaç dikildi. Bütün cadde - bulvar - kaldırımlar ve sokaklar tamamen ağaçsızdır. Şu anda ağaç dikilmeye kalkışılsa en az yüz bin ağaç dikilecek yerler vardır.

    Hadi bundan vazgeçelim ve şehir merkezine ağaç dikmeyelim. Bari MEVCUT AĞAÇLARI KORUYABİLSEK. Nerde-ne gezer, bu ağaçlarıda dibinden yok ediyoruz-edeceğiz.

    Bütün Bolu'lu hemşerilerimiz bir defa daha gidip Anıt Park'daki, Adliye önündeki ağaçları bir görseler ve bu ağaçların dibinden kesileceklerini bir düşünseler.... BUNA CAN DAYANIR MI..?

    Bu koca meydanın şimdiki durumda bütün ihtiyaçlara cevap verdiği kesin. Trafik dört bir taraftan gelip her yöne akıyor. Yarın bu hükümet meydanında yapılacak bir değişiklikle, şehrin evvela trafiği bozulacak. Katiyyen şimdiki gibi rahat trafik olmayacak. U dönüşü adliye önüne biriken vasıtalar korkunç sıkışmaya uğrayacaklar.

    Şehire giriş Paşaköy tarafından olursa, daha da beter bir sıkışma meydana gelecek, vasıtalar üst üste binecek, işin içinden çıkılamayacak.

    Onun için diyoruz ki gelin bu projeden vazgeçin. Ayıp değil. Cici kavşak projesinden keşke zamanında vazgeçilebilinseydi..!

    Hatadan dönmek-yanlıştan dönmek bir erdemdir-fazilettir. Hadi diyelim, bir türlü bu projeden vazgeçmiyorsunuz, yapacaksınız. Peki o yılların çamlarını, çınarlarını, akasyalarını hangi yürekle keseceksiniz. Bu ağaçlar yok edilirken bu ızdıraba nasıl dayanacaksınız. Dinimiz yaş kesmenin baş kesme olduğunu söylemiyor mu...!

    Kâinatın efendisi " Yarın öleceğinizi bilseniz dahi bugün bir fidan dikiniz " demedi mi..?

    Anıt Park ve Kardelen Sinemasının önünün birleştirilmesi sevdasından-projesinden vazgeçildiği gün Bolu'lular bayram yapacaklar, bundan emin olunmalıdır.

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak