Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Devletin bütçesi ve T.B.M.M....

Dumlu Demircioğlu

  18 Aralık 2013


          2014 yılı devlet bütçesi şu günlerde Meclis'te görüşülüyor. canlı olarak görüşmeleri televizyondan takip ediyoruz...... Ediyoruz amma utanıyoruz, üzülüyoruz.... Vah vah vah ne günlere kaldık diyoruz.. yazık.
         Şurası muhakkak ki devletin bütün kademelerinde ciddiyet ve kalite kalmamıştır. Görev şuuru, anlayış, üstün hizmet artık tarihe karıştı. Milletvekilleri ana avrat küfürlü konuşabilirler mi...? Bu, onların ne kadar bilgisiz-yeteneksiz olduğunu gösterir. İlimden, irfandan, edepten yoksun olan kişinin yapacağı şiddettir, kavgadır, küfürdür.
        Ahh diyorum ahh, nerdesiniz; 1950-1980 arası T.B.M.M.'si.
        Neredesin Sayın Menderes, neredesin Sayın İsmet Paşa, neredesin Sayın Fevzioğlu, neredesin Sayın Kasım Gülek, neredesin Sayın Faik Ahmet Barutçu vesaire... Nerelerdesiniz...?
         Gelin görün 2013'lerin meclisini ve mebuslarını... Hepsine Maaşallah.?
         Sade Meclis mi.? Hayır. Diğer bütün resmi kurumlar dökülüyor. Devlet Planlama Teşkilatı var, ne yaptığı belli değil.. Tam aksine ne kadar plansız projesiz görüş ve düşünceler varsa hemen hepsi uygulanıyor.
          Bir zamanların yetkili devlet görevlisi aynen şöyle demedi mi;
         "Bu memleketi içerden ve dışardan ne kadar uğraştıksa batıramadık"
          Şu israfa bir bakar mısınız. Trilyonlar adeta lira olmuş. Dağıt babam dağıt. Aklınıza ne geliyorsa devlet veriyor. Krediler, burslar zamlandı, ulaşım bedava, kömürler, makarnalar, giyim eşyaları gırla gidiyor. Çocuklara oyuncaklar, resmi arabalardan çay-salep ikramları ve onbinlerce insana bedava yemekler-ardı arkası gelmeyen aşırı ikramlar, muhtarlara ikide bir kahvaltılar, basın mensuplarına ikide bir yemekli toplantılar...
          Bütün bu masraflara iyi güzel diyenler vardır şüphesiz amma, hiç kimse cebinden karşılamıyor, hep devletten, senden benden çıkıyor. İşte size sadece bir örnek: Mutfak tüpü 81 lira oldu son haftada.
         Siyaset, küfürle, kavga ile olmaz. İzanla, bilge ile olur. Dağıtmak demek vatandaşı aldatmak demektir.
          Bu Milletvekilleri elbette değişmelidir. Oraya layık olanlar gitmelidir. Yetim hakkı yemeyenler ve kul hakkından korkanlar, menfaati için el kaldırmayan insanlara ihtiyacımız var. Mahalli idarelerde de böyle olmalıdır.
           Şimdiki bu anlayış ve uygulamalarla, hiç şüpheniz olmasın devlet ve millet olarak çok kötü günlere doğru gidiyoruz.

                                                     

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm