Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Dayanamadım... Ağladım...?

Dumlu Demircioğlu

  14 Nisan 2018

         Dayanamadım… Ağladım...?
            13 Nisan akşamı bir televizyon kanalında 19.00 haberlerini izlerken, dayanamadım tiril tiril titriyerek ağladım. Polatlı İlçesi'nin bir köyünde hayvancılık yapan bir üreticimiz, sütün para etmediğinden şikayet ederek ve hemde hüngür hüngür ağlayarak, süt dolu bidonlarının ağzını açıp (tahminen 60 kilo süt) caddede yerlere döktü. Kendisinin ve bütün köylülerin perişan olduklarını ev ve tarlalarına haciz geldiğini, borç batağında olduklarını ve asla bu borçları ödeyemiyeceklerini bağıra bağıra ağlayarak isyan etti.
         Bu bir örnekdir. Bütün anadolu köylüsü bu durumdadır. Zaten köylerde kimse kalmamıştır. Şehirlere ve bilhassa büyük şehirlere akın ve göç dalgası hızla devam ediyor. Ben şahsen şaşırıyorum, niçin yetkililer bu fevkalede yanlış, zararlı ve aşırı sorunlar getiren bu uygulamaya bir çare aramıyor, niçin...?
         Son istatistiklere göre 80 milyondan fazla olan nüfüsumuzun ancak 6-7 milyonu köylerde kalmıştır. Bu nüfusda tamamen yaşlı nine ve dedelerden ibarettir.
      Gazetelerin 3-5 sayfalarındaki gittikçe coğalan cinayetler, istenmeyen olayların tek sebebi bu köyden şehire akındır göçtür...
         Geçmiş yazılarımda belirttim, çok yakın bir zamanda hayvansal ve tarımsal ürünler bulunamıyacak ve bulunsa dahi Reşat altını, Cumhuriyet altını değerinde olacaklar. Bu gerçeği görmemek ancak ve ancak şaşılıktır. adam sendeciliktir.
     Tarım arazilerinin iskana açılması fevkalade yanlıştır. Mer'alarda yeşilin yerini betonun alması cinayettir. Yeni duyduğumuz bir acı haberde ORMANLARIN ÖZELLEŞTİRİLMESİ gündemde imiş.
        Elbetteki Polatlılı üretici ağlar, bugün süt fiyatları sudan ucuzdur. Paralı su satan holdinglerle benim yetiştirici rekabet edemez. Onların elleri kolları uzundur, ne derece hijyenik su sattıklarıda meçhüldur. Çünkü yurdumuzda bu ve benzeri devlet kontrolleri yetersizdir. Kaliteli ve bilgili meslek insanları eski yıllardaki gibi yoktur. Uzatmıyalım... O halde köylerden şehirlere göçü önliyelim. Büyük şehir yasasını kaldırıp çöpe atalım, asla köyleri şehir mahallesi statüsüne sokmıyalım. VE İLLADA ÜRETİM ÜRETİM ÜRETİM.
         Biz üretici ve insanların beslenmesini sağlayan kişiler olarak diyoruz ki; BU GİDİŞ MUTLAKA AÇLIĞA DOĞRU GİDİŞDİR.
                                   
     Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak