Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

En kısa zaman

Dumlu Demircioğlu

  13 Temmuz 2013
   
       Size en kısa zaman içinde deseler, acaba ne düşünürsünüz? 3 gün mü,1 hafta mı,30 gün mü veya en fazla 2 ay mı...? Hiçbiri değil sayın okuyucularım. 10 ay... Evet 10 ay en kısa zamanmış meğer. Daha ortada da bir şey yok. Galiba bir 10 ay daha sürecek... Neden mi bahsediyoruz, söyleyeyim.
       Kalıcı Konutlar'ın karanlığından... Tam 10 aydır Kalıcı Konutlar zifiri karanlıkta. İnsan hayret ediyor, ilgililer neredeler ve ne yaparlar?
       Depremden sonra teslim alınan kalıcı konutların sokak ve ada lambaları 11 sene yandı.Ne oldu da vatandaşlar karanlığa mahkum edildiler...?
       Şayet, yeni bir düşünce ve cezalandırma varsa, böylesine sürüncemede tutulması ne kadar haksız bir uygulama. Değişiklik yapılacaksa niçin önceden plan-projesi yapılmadı...?
       Görev anlayışı ve ciddiyeti bu mudur...? Maalesef, yurdumuzda yıllardan beri, yan gelip yatan görevini asla yapmayan kişiler hep çoğunluktadır. Nedense amirleri de yan gelip yatmayı bildiği için ses seda çıkmaz...
       Kurumlarda ve mesleki faaliyetlerde kişi, ciddi olacak, bilgili olacak, şuurlu olacak, görevini bilecek ve aksatmadan tam layıkıyla yapabilecek. Amma nerede....böyle vasıflı eleman.
       Kalıcı konutların karanlığı, en yetkili ağızdan, hem de basın toplantısı yapılarak kesin bir dille söylendi- ki en kısa zamanda lambalar yanacak. İşte size en kısa zaman. Tam 10 ay.
      Şimdide yine basın toplantısı düzenleyerek deniliyor ki! Bolu'nun doğalgaz ihalesi verildi tamam, en kısa zaman içinde doğalgaza kavuşulacak. (doğalgaz bekleyen mahalleler için ). Şimdi nasıl bu beyanata inanalım... Siz inanır mısınız? Ben asla inanmam. Çünkü görevinin şuuru içinde olmayan yetkililerle karşı karşıyayız. Ramazan Ayı sabır ayı. Bu necip millet daha çok sabreder.
       Artık şurası belli oldu!
       KALICI KONUTLAR'IN KARANLIĞI daha çok devam eder. Doğalgaz bekleyenlerde aylarca bekler... Böylesine anlayışlı kişiler oldukça...
                         
                                                                         

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Önemli olan akıllı olmak değil, aklı yerinde ve zamanında kullanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak