Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Neyin yargılanması; Türk Milleti'nin mi?

Dumlu Demircioğlu

  26 Kasım 2012

         12 Eylül 1980'nin yargılanması tamamen yanlış ve adaletsizdir. Bütün TÜRK MİLLETİNİN arzuladığı ve onayladığı ve sonradan da %92 oyla seçtiği 93 yaşındaki bir eski CUMHURBAŞKANINI hasta yatağında sorgulamak, bu necip millete yakışmaz ayıptır.

             Yargılayanlara bir bakar mısınız, yaşları bile müsait değil. 12 Eylül 1980 müdahalesini ancak yaşları 45 ve daha yukarı olanlar bilir. Çünkü onlar bu memlekette Cumhuriyet ve demokrasi düşmanlarının on binlere varan ölümlere sebep olduklarını çok iyi bilirler.

             Yurdun her tarafında sokağa çıkamazsınız. İlkokullara kadar varan bölünmeler, ortaöğretimdeki şiddetler, üniversiteler zaten kapalı ve rektörler-dekanlar kayıp. T.B.M.M toplanamıyor, Cumhurbaşkanı seçilemiyor, devlet başsız kalmış.

             Her gün 50 vatandaş bir hiç uğruna öldürülüyor. Sağ-Sol çatışması had safhada. 33 vatandaş Taksimde 1. Mayıs kutlamalarında öldürülüyor, o sokaktan kanlar bir ırmak gibi akıyor. Bir eski bakan öldürülüyor, meşhur gazeteci öldürülüyor ve daha binlerce ölümler ölümler...

             12 Eylül 1980 müdahalesi olmasaydı, şimdiki Suriye gibi olmuştuk.

             Türk halkı 2-3  sene 'NEREDESİN ORDU' diye haykırdı durdu. Ve daha anlatamayacağım bir sürü olaylar, 12.Eylül 1980'de bitti.

             Vatandaş sokağı çıkabildi, işyerini açabildi, okullar öğretime başladı, üniversiteler yeniden açıldı, memleket huzura kavuştu.

           Şu anda hem yazıyorum ve hem de bağırıyorum.

           Devletimiz yeniden kurulmuştur. Cumhuriyet'e yeniden kavuşmuşuzdur. Demokrasiye yeniden geçilmiştir. Taşlar yerine oturtulmuş ve halk yarınlarından emin huzura kavuşmuştur. Bütün bunları yaşları 45 ve yukarı olanlar bilir. Diğer çoluk-çocuk bilmez. Dolduruşa gelmeyiniz. Daha dün kutladığımız Öğretmenler Günü'nü bile Kenan Evren ihdaş etmiştir. Asla sayılamayacak büyük hizmetleri vardır. Demokrasiye inanmış birisi olarak da 82 Anayasası'nı halk oyuna sunmuş %92 milletin arzusu ile DEVLET BAŞKANI olmuştur.

           Yine bağırıyorum: Kimi yargılıyorsunuz. Bu millete hizmet etmişlere bu nankörlük nasıl olur. Suçlular, adam öldürtenler ve öldürenler mahkemelerde cezalandırıldığı için, hani sizin hukuk anlayışınız.

             Şimdi bile hukuktan söz etmiyor musunuz...?

             Yargılayacaksanız 27 Mayısçılar'ı yargılayın. Asıl darbe 27 Mayıstır. Hiçbir sebep yokken keyfi yapılmıştır. Halen hayatta olanları var. Onları yargılayın. Koca Menderes'i bir  hiç uğruna astılar.

             12 Eylül 1980 müdahalesi olmasaydı, bugün sizler ve hiçbir şey olmazdı. Hatta diyorum ki, TÜRK MİLLETİ bile olmazdı. Bunu böyle bilin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm