Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

66 aylıklar....? ANA-BABA OKULU....?

Dumlu Demircioğlu

66 aylıklar....? ANA-BABA OKULU....?
  2 Aralık 2019

      66 aylıklar....? ANA-BABA OKULU....?

       Şu günlerde minnacık çocuklarını çok küçük yaşta ilkokula veren ailelerde huzursuzluk son safhada... Neden...? Çünkü o yaştaki çocuk ALFABEYİ anlayamaz, mümkün değil. Zorlama ile daha kötü sonuçlar oluşur. Milli Eğitim Bakanlığı 66 ay veya 69-72 ayını dolduran çocukların ilkokula kayıt olabileceklerini açıklaması çok çok yanlış olmuştur. O yaştaki çocuk henüz ana-baba-aile-ev çocuğudur. Hiç mi ilgili bilim adamlarına sormadınız ve niçin eski yıllardaki uygulamaları incelemediniz...? Gerçekten şuna aklımız ermiyor belki amma, siz eski TÜRKİYE'DEN çocuklar nezdinde mi vaz geçiyorsunuz.

       CUMHURİYET'İN her anlayışı, yüzyıllara bile geçerli olan uygulamalarından biri de çocukların ne zaman ilkokula kayıt ettirilmeleridir.

       72 ayı doldurmak şarttı. Evet, şu anda yurdumuzu yöneten tüm kadrolar ilkokula ancak 7 yaşını doldurduktan sonra gitmişlerdir.

       12 yaş biter ilkokul biter,15 yaş biter ortaokul biter,18 yaş biter lise bitirilir. 4 yıllık fakülteleri 22 yaş tamamlandığında bitirirler, şayet 4 yıllıktan fazla olan TIP-VETERİNER-İTÜ MÜHENDİSLİK ise 23-24 bilemediniz 25 yaşlarda tamamlanırdı. Ve bu kadrolar hiç yoktan sıfır altı sıfırdan bu memleketi bugünkü seviyeye getirmişlerdir.

       Siz 66-69 aylık çocuğu ilkokula almakla neyi kastediyorsunuz, düşünceniz ne...?

       Ruhen-bedenen ve fikren gelişmemiş bir toplumu yaratıyorsunuz farkında mısınız....?Beslenme ise sıfır.....?

       Bu günlerde çocukların evlerinde feryat-figan var.Neymiş efendim, çocuk harfleri öğrenemiyor-iki harfi bir araya getiremiyor-hece yapamıyor ve anneler babalarda zorluyor ve evde kıyametler kopuyor.

       Ve birde sınıf öğretmeni imtihan yapıyor....? Yanlışın yanlışı. Bu yaştaki çocuklar okuldan nefret ederler ve asla ortaokula yazılmak istemezler.Galiba sizlerin istediğe bu.. Halkımız cahil kalsın.????

       Gelelim ANA-BABA OKULUNA. Derhal bütün illerde açılması şart. İki defa elini tut, bir defa da öpücük al ve 1-2 ay sonra evlen..? EEEEE sonra... 3-5 ay dolmadan mahkeme yolları... Yüzlerce örneği var.
       Gidin mahkeme kapılarına-kucağında bebekle boşanma davası taraflarını görürsünüz.... Çok gecikti ana-baba okulları.Buralarda anatomi-fizyoloji-psikoloji-manevi bilgiler,dinimizin emirlerini anlayacakları kadar yeni evlenecek olan kızlara, oğlanlara gayet ciddi bir şekilde 3 aylık veya 6 aylık olarak bu okullar derhal faaliyete geçirilmelidir. Evlilik müessesesi sonra kurulmalıdır. Ana-baba okulunu okumayanlara resmi nikah yapılmamalıdır. Sütunum bitti lafım bitti, yoksa çok şeyler ve gerçekleri yazacaktım....

                                                                                 Dumlu Demircioğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak