Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Vahşi insan

Dumlu Demircioğlu

  21 Aralık 2015

         Güzel Anadolumuzun ve tamamıyla coğrafyamızın süratle bozulduğunu gördükçe içim sızlıyor, ciğerim yanıyor. Eminim ki her vicdan sahibi, hakka ve adalete inanmış hemen herkesin yürekleri yanıyordur.
         Üstelik hakkında kanun da var ama, kanunu gören yok, uygulayan yok. Televizyonların hemen her kanalında reklamda veriyor ve Tarım Bakanlığı olarak diyor ki; "Tarım arazilerine mesken yapmayınız" diyor. Diyor ama kulaklar sağır, duyan yok.
         Bütün Bolu halkının gözü önünde, patates tarlaları apartman oldu. İnşaatı yapmak üzere tarlaya giren o kepçe ve hafriyat makineleri adeta o tarlayı canavarca öldürürcesine yok ediyor. Bu manzara karşısında insan olanın tahammül etmesi imkansız, yüreğiniz yanıyor.
         Bu insan oğlu ne kadar vahşi imiş diye düşünüyorsunuz. Atalarımız şehirleri kıraç yerlere, yükseklere, verimsiz arazi olan yerlere yapmışlar ve hem de öyle yapmışlar ki, hiç kimsenin ve evin güneşine, manzarasına, havasına halel getirmemişler.
        Düşüne biliyor musunuz, en etkili makam olan Tarım Bakanlığı ne kadar acze düşmüş ve ne kadar çelişkili uygulama yapıyor. Şaşarsınız. Çayır mera otlak vesaire tarım arazilerini iskana açan kanunu kabul ediyor, vahşi insana yol gösteriyor, ona para kazanma yollarını açıyor diğer taraftan da, bu arazilere inşaat yapmayın diye, güya günah çıkarıyor.
         Ben bir TARIM SEVDALISI olarak o tarlalarındaki kepçeleri gördüğünde ağlıyorum, dayanamıyorum, bu yanlışlığı kabul edemiyorum. Ve işte o zaman karar veriyorum, diyorum ki: bu insan oğlu ne kadar vahşi yaratıkmış. Neden; Çünkü resmen kendi ekmeği ile oynuyor.
          YARATILMIŞ HİÇ BİR HAYVAN, İNSAN KADAR VAHŞİ DEĞİLDİR.
           Bu gün dünyanın en stratejik maddesi gıdadır. Evet gıdadır. Petrolden de elektrikten de fazlasıyla gıdadır. İnsanın yaşaması içim yeterli gıda alması şarttır...... Uzatmayalım...
          Yakın gelecekte Yurdumuzda çok büyük çapta AÇLIĞA DOĞRU gidiş olacaktır. Biliyorsunuz, şimdi bile hemen hemen her tarım ürününü dışarıdan almıyor muyuz..? Misal; Rusya'dan buğday, Şili'den elma Suriye'den mercimek vesaire vesaire.....
           Aşırı tüketim, müteahit hizmetleri, betonlaşma bu memleketin sonunu getirir. Para her şey değildir, paraya tapma bir felakettir.
                                                    
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak