Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kalıcı Konutlar'da karakol !

Dumlu Demircioğlu

  12 Ocak 2014

          Gerçekten kalıcı konutlarda bir polis karakoluna ihtiyaç var mıdır? Geçmiş yıllarda şehirlerde uygun bölgelere polis karakolları yapılmıştır. Görevli eleman azlığı, motorlu vasıta yokluğu gibi nedenlerle ihtiyaçtı. Bana göre şimdi, böyle küçük vilayetlerde mahallelere karakol yapmak bir israftır. Çünkü, her ne olay olursa olsun, neticede vaka Emniyet Müdürlüğü'ne intikal ediyor. Son söz oradadır. Ayrıca günümüzde motorlu polis arabaları hiç durmadan bütün mahallelerde görev peşindeler.
          Daha önceleri kalıcı konutlarda bir polis noktası vardı, görevliler zannediyorum mesailerinden pek memnun değildiler.
           Polis olayları olsun, sağlık meseleleri olsun, her ne olursa olsun biz memleket olarak asla önceden tedbir almıyoruz. Avrupa'nın bizden ileri olmasının tek nedeni, adamların her konuda önceden her türlü tedbiri almalarıdır.
          Polis olaylarında da öncelikli tedbirler çok önemlidir. Hiç şüphesi eğitim-eğitim şarttır. Toplum huzurlu olursa olaylar azalır. Hukuk geçerli olursa olaylar azalır. Devletin vatandaşına uyguladığı görevler ve hizmetler eşit olursa olaylar azalır. Uzatmayalım..... diyeceğim şu...
          Gelin o polis karakolunu huzur evine değiştirelim. Yaşlılar bakım evi yapalım. Parkinson ve Alzaymır hastalarına tahsis edelim.
         Bu gün sayısız evlerde aşırı yaşlı kadın-erkekler var. Tamamı bakıma muhtaç. Evin içinde oğlan-gelin çekişmeleri ve damat-evlat çekişmeleri son haddinde. O evlerde neler oluyor neler bir bilseniz...?
           İzzet Baysal büyüğümüz sağ olsun bir huzur evi yaptırmış, ihtiyacı olanlar orada huzur içindeler.
           Yetmiyor, bu konuda belediye sadece trilyonları boş yerlere harcıyor, bir huzur evi, yaşlılar evi düşünmüyor, yapmıyor.
          Vilayetinde böyle bir yatırıma nedense hiç projesi bile aklına gelmiyor.
           Kalıcı konutlarda yapılan polis karakolunun yeri çok müsait. Bahçesi büyük. Konumu itibariyle tam bir yaşlılar huzur evi olacak durumda.
         Gelin, o karakoldan vazgeçin. Burasını tam bitmeden bir küçük tadilatla huzur evine çevirin. Çevirin ki aile geçimsizliklerini ve olacak büyük olayları önleyin. Bir yerde polis, olayları önlemede görev yaparsa daha da faydalı olmuş olur.
           Haydi, Sayın Vali ve Sayın Emniyet Müdürü orayı tekrar inceleyin, düşünün ve istikamet huzur evi deyin. Bu kararınız Bolu için büyük bir hizmet olacaktır. Gereksiz bir yatırımı da önlemiş olacaksınız.
          Adalet Sarayı inşaatları, polis karakolları yapımı neyin nesi. Bu memleket aman yarabbi nerelere doğru gidiyor ?

                                                                

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak