Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yeter ki olsun, seve seve...

Dumlu Demircioğlu

Yeter ki olsun, seve seve...
  6 Ocak 2020

       YETER Kİ OLSUN, SEVE SEVE...

        Ama yok...Vatandaş zorlanıyor ve bir türlü ödemelerden kurtulamıyor, biri bitiyor diğeri başlıyor.... Çok merak ediyorum, acaba yabancı ülkelerde de bu kadar vergi var mı..? Bitmez tükenmez vergiler....? Aşağıda yazacağım devlet alacakları hemen hemen her vatandaşı ilgilendiriyor ve vatandaşımızda koşa koşa zamanında ödemeye çalışıyor, çünkü biz TÜRKLER devletimize çok bağlıyızdır ve kanunlara karşı saygımız vardır..... Yemeyiz içmeyiz-satar savarız... Yine de vergimizi öderiz..?

        Gelir vergisi senede 2 defa, kurumlar vergisi, Geçici vergi, Katma değer vergisi, Zirai gelir vergisi, Gelir vergisi muhtasar beyannamesi, Münferit beyanname, Banka ve sigorta muameleleri vergisi, Sosyal sigortalar primi, Bağkur sigortası primi, Motorlu taşıtlar vergisi (senede 2 defa) üçte olabilirdi, dörtte olabilirdi. Veraset intikal vergisi, Çevre temizlik vergisi, Emlak vergileri (senede 2 defa), İlan-reklam vergileri, Eğlence vergisi, Ticaret-sanayii odaları aidatları, Yıllık harçlar, Defter tasdikleri, ÖTV beyan ödemesi, Özel iletişim ödemesi, Yönetim kurul karar defterleri tasdiki ve PEŞİN VERGİ.

       Bu peşin vergiyi anlamak mümkün değil.....? Neden,niçin...?

        Arabaların muayenesi-ekzos gaz muayenesi-kaskolar-trafik sigortası.

       Daha yazayım mı-Maaşlardan kesilen vergiler.

       Millet devlet için ve devlette millet için vardır şüphesiz.

       Gittikçe ağırlaşan ekonomi ve mutlak surette DEVLETİN BÜTÜN KALEMLERDE AZAMİ TASARRUFA GİTMESİ bana göre artık şart oldu.

       TÜKETİMİ BIRAKIP ÜRETMEĞE ÖNEM VERELİM. Bilinsinki bu gidişle daha zor günler herkesi bekliyor. Niçin yeni işyerleri, fabrikalar açılmıyor..?

       Demokrasilerde ve Cumhuriyet idarelerinde hiç bir kişi ve zümreye ayrıcalık tanınamaz. Kısacası evvela Devlet büyüklerimiz bu aşırı israfa-tüketime son vermek için gerekli tedbirleri mutlak almalıdırlar ki başka vergiler gelmesin...

                                                                                 Dumlu Demircioğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak