Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yürekler acısı...?    

Dumlu Demircioğlu

Yürekler acısı...?    
  2 Mart 2019

             Yürekler acısı...?    

       Dayanamadım daha fazla....zaten gittikçe derinleşen bir yara.? Milli eğitimimiz ve ÜNİVERSİTELERİMİZ. Artık bana göre üniversitelerimiz, liselerinde alt seviyesine inmiştir... Üzülmeyin... Kabullenin.. Niye mi?

        Geçen hafta içinde komşumuz Zonguldak'ta 5 yaşındaki bir çocuğa BADEMCİK  (Tonsilla-tonsillitis) ameliyatı yapıldı ve aynı gün çocuk öldü...? İnanılır gibi değil... Acaba neden,niçin..? Buna benzer sağlık haberleri çok. 

      İstanbul-Kartal'da yıkılan apartmanın inşaat malzemesi haddinden fazla eksik-yanlış-uydurma (Deniz kumu-kabuklar-eksik çimento) ve bu inşaatı kontrol eden Mühendisler...

      Okul servisinde unutulan öğrenci ve kontrolör eğitimciler...? Güç doğumu neticelendiremeyen. Tarım teşkilatı mensupları.
      Ya İdarecilerimiz... Cumhuriyet Türkiyemizin disiplini, ciddiyeti mutlaka tarafsızlığı, bilgisi, yeteneği, devlet-millet sevgisi hani nerede? O halde başımızı önümüze eğip bir düşünelim... Nereye gidiyoruz..? 

      Her vilayette Üniversite açmak, maalesef eğitim-öğretim meselemizi darma duman etmiştir. Bir misal daha: Matematik öğretmenleri 50 sorunun 45'ini yapamıyor. Coğrafya öğretmeni yurdumuzun herhangi bir vilayetinin bağlı İlçelerinin ismini bilmiyor, yerini de gösteremiyor. Daha bizler Doğu Anadolu'nun bir kasabasında ilkokulu okurken bile gözlerimiz kapalı harita üzerinde sorulan yeri gösterirdik. Çünkü o zaman gerçek öğretmenler vardı ve eğitim son derece başarılı idi.

      Eski yıllarda bir doktor, ilçesinde tek başına sağlık konusunda harikalar yaratırdı. Çünkü Tıp Fakültelerinden o değerli hocalar sayesinde tam donatılmış bir hekim olarak mezun olurdu.

      Bu kadar üniversiteye öğretim görevlisi bulmak, laboratuvar, staj tatbikat, yabancı dil, araştırma konuları, jüri huzurunda defalarca imtihana girmek İlime-Bilime not vermek eskilerde kaldı.

      İlk-Orta-Liselerde sınıfta kalmak yok. Üniversitelerde belge almak yok... Bilen bilmeyen aynı... Yetenek yok, görgü, bilgi hiç mi hiç yok..? 

        Sayın okuyucularım, çok yazık olmuştur top yekun eğitim ve öğretim durumumuza, helede Üniversitelerimize...

                                                                            Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak