Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Derhal tedbir.. Hemen bugün!

Dumlu Demircioğlu

Derhal tedbir.. Hemen bugün!
  16 Temmuz 2022


        DERHAL TEDBİR.. HEMEN BUGÜN….?

        Tarım ve Hayvancılık olmadan, asla TÜRKİYE ve TÜRK MİLLETİ OLAMAZ!

        Pahallığı ve sıkıntıları aylardan beri yaşıyoruz. Karnını doyuracağımız bu milletin Buğday-Arpa-Mısır-Ay çiçeği ve sebzeler-meyveler olmadan millet olarak yaşamamız kat’iyyen mümkün değil. O halde: hemen bugün ve mutlaka gereken tedbirler acilen alınmalıdır. Ne bekliyorsunuz anlamak mümkün değil…?

         93 milyon dekar buğday ekim alanları 60 milyon dekara. Mısır tarlaları beton oldu (Bolumuzda bile) Mer’alar-yaylalar çayır çimenler hep betonlaştı (ilgililer yarınları maalesef göremediler) Geleceği düşünemiyen bir aile reisi ise, sonunda bütün varlığını kaybeder.

        Bazı beyefendiler, bir zamanlar Türkiye’nin kendi kendine yeten bir ülke olduğu gerçeğine inanmıyorlar. Çünkü bu düşünce sahibi olanların ceplerine gece-gündüz paralar akıyor. (Kendilerini düşünüyorlar) Hiç bilmiyorlarki buğday olmayınca EKMEK bulamıyacaklar. Şehirlere göçü teşvik ettiniz…? Yazık…?

         Bir zamanların  35 milyon büyükbaş ve 75 milyon Küçükbaş hayvan varlığımız vardı. Ne olduda bu hayvanlar uçtu gitti.Sebep belli :

         Tarım Bakanlığı reorganizasyonu bütün varlıklarımızı ve hizmetleri bitirdi. Hiç düşünmeden, hemen bugün eski TARIM BAKANLIĞI TEŞKİLATINI kurmak lazım. Çiftçiye Veteriner-Ziraat hizmetlerini ve ihtiyaçlarını bedava yapmak şart. Köylü küsmüştür, incinmiştir. VE ÖZEL TARIM-HAYVANCILIK hizmetleri ile başa çıkamaz. Tarlalara ve Tüm yeşil alanlara dökülen betonlar derhal kaldırılmalıdır. YAĞMA HASANIN BÖREĞİ YETERİNCE YENİLDİ.. YETER ARTIK. NECİP TÜRK MİLLETİ  AŞ-İŞ bekliyor.

         Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • Metin Çelik21 Ekim 2022 . 07:45

   Dumlu bey hocam, Memleketi o kadar sorumsuz insanlar yönetmekte ki hukuk bırakmadılar. MERALAR OTLAK ve YAYLAKLAR Devletin İl ilçe Tarım müdürlükleri aracılığı ile Koruması gereken meralar O kadar boş ki. düşünün ben hayvancılık yapmak istesem Hayvanlarımı otlatacağım Arazi yok ki. Mera ya götüremezsiniz. Yaylak ve Otlak Muhtarların zorbalığında yani bu ülkenin bitişini hızlandırmak için öylesine planlama yapılmış ki Yani birilerine değil 50 On katı Hayvanı getirip bedavaye verseniz bile adam yine zarar edecektir sermayesini besleyeceği alan bırakılmamış her yerde özgürlükler kısıtlanmış bu arada siz çok güzel konulara el atıyor ve yazıyorsunuz elinize yüreğinize kaleminize sağlık
  • Bolulu23 Temmuz 2022 . 19:54

   Kardeşim, yazacak ve söylenecek çok şey var. Rahmetli Demirel zamanında, tarımsal alanların sulanması amacıyla, Gölköy gibi su barajları ve su kanalizasyonları yapılmıştı. Bu kanallar, Eskişehirdeki gibi turizme kazandırılacağına, üstleri betonla kapatılarak, Bolu tamamen betonlaşmaya başladı. Bu sıcaklarda havuzlarda su görmek biraz zor. Köy içme su kanalları tamamen yenilenmeli. Günlük analizler Valilik kanalıyla yapılarak yayınlanmalıdır. Köy hizmetleri köylere hizmeti biraz daha yoğunlaştırmalıdır. İçme suyundan hastalanan kardeşlerimize Allah'tan şifa, vefat eden kardeşimize rahmet diliyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm