Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

En değerli varlık....

Dumlu Demircioğlu

  25 Aralık 2013

          Nedir dersiniz, hemencecik vatan toprağı derim. Bunun değeri asla ölçülemez. Bütün kavgalar, savaşlar bu toprak için değil midir..?

            En küçük misal: köylümüzün tarlası veya bahçesi onun için ne kadar önemlidir değil mi ? İcabında ölüm bile vızz gelir.

           Devletlerde öyle değil mi, birinci ve ikinci cihan harpleri neden oldu.? Biz Kıbrıs'a neden gittik..? Sadece ve sadece toprak için.

           Onun için toprağın değeri asla ölçülemez, insan hayatından daha çok kıymetlidir. Hele de korunmuş, bakımlı topraklar veya araziler.

           Geçen haftaki yazımızda Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ve milletvekillerinin acıklı durumunu dile getirmiştik. Planlamadan bahsetmiştik, işte size fevkalade yanlış, devleti milleti mahvedecek bir kanun.

           Otlaklar, meralar, yaylalar, köy arazileri, yeşil alanlar imara açılıyor. İyimi, beğendiniz mi..? BURALARA BETON GELECEK BETON, sevinin.? Taş devri, tunç devri, feza devri, BETON DEVRİ.

           Başımızdakiler ne kadar çok seviyorlar betonlaşmayı..? İstanbul-Ankara gökdelenlerden geçilmiyor, korkunç manzaralar ..? Hele de Kanal İstanbul yapılırsa, ikinci bir İstanbul Rumeli Yarımadası'nı alt üst edecek. 16 milyon nüfuslu İstanbul kesin 30-35 milyona çıkacak. İnsanlar birbirini yiyecek. Buna can dayanır mı........ Şunu söylemek istiyorum..... Toprağa dokunmayınız. Doğal yapıyı bozmayınız. Cezası büyük olur (99 depremi gibi) .

          Ormanlara, yeşil alanlara, çayırlara, meralara dokunmayınız. Köy arazilerine dokunmayınız. Buraları alt üst edersiniz. İnsanlar artık yaşayamaz olurlar. Böylesine çok çok önemli konular siyaset üstü olmalıdır.

          Ya biz bu vatanı sevmiyoruz ki böyle düşünüyoruz, veya siz millete güya hizmet ediyorum diyorsunuz, biz anlamıyoruz.
   
                                                          

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm