Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Sarraf Kasabı....?

Dumlu Demircioğlu

Sarraf Kasabı....?
  24 Eylül 2019

         Sarraf Kasabı....?

         Lütfen düşününüz, bu ne demek acaba, -önümüzdeki yıllarda acaba kasaplar SARRAFLIK mı yapacak.... Evet hiç şüpheniz olmasın.... Çok yakın zamanlarda memleketimizde kasaplar da, aynen kuyumcular gibi eti gram gram tartacak.... İnanmıyorsunuz değil mi...? İnanın artık gerçekleri görmüyor musunuz.... Hangi aile babası gidip bu günlerde şöyle 1 kilo pirzolalık et, -1 kilo kıyma vesaire alabiliyor mu...? Hayır. Ama eski yıllarda 3-4 nüfuslu bir aile babası-memurlar dahil-kasaba gidip istediği kadar et alabiliyordu... Ne oldu bu memlekete...?

         Artık karpuzlar dilim dilim satılmıyor mu...?

         Mesleğim icabı yüzbinlerce, -milyonlarca büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar elimden geçti... Yurdumuz hayvancılığının temel taşları AĞRI-KARS-ERZURUM ve diğer doğu-güneydoğu illeridir? Ne oldu bu illere...?

         Hepinizin bildiği gibi ANADOLU HALKI memleketlerini boşalttı. Senelerdir ağlayarak avazımız çıktığı kadar bağırdık, -Ne diye....

         ÇOK YAKIN ZAMAN İÇİNDE AÇLIK KAPIMIZI ÇALACAK dedik durduk. Hiç bir yetkili kurum demedi ki, -YAHU BUNLAR NE DİYE HAYKIRİYORLAR...? Önemsemediler.

        TÜRKİYEMİZ tarım ve hayvancılığı sayesinde, kendi kendine yeten 7 ülkeden biri idi. Ve hem de yurt dışına tarım ve hayvansal canlı ve ürünlerini ihraç ederdik... Şimdi nedir durum? Biliyorsunuz, samandan tutun da, mercimeğe kadar, nohut kuru fasulye, pirinç, et ve diğerlerini yurt dışından dolarla satın alıyoruz... Bir taraftan da dolar düşmanlığımız var... Akıl-sır ermiyor bu anlayışlara ve politikalara... Haa varsa da yoksa da önüne gelen her yere, -tarlalar dahil BETON DÖKMEK... Şehirlerde gökdelen yapmak, -yaptırmak... Şimdi ben yine diyorum ki, -Açlık kapıyı çaldığında acaba o betonları dökenler duvarlarını yalayabilecekler mi..? Çünkü insanoğlu aç kaldı mı taş yer...?

         Geçenlerde GAZİLER GÜNÜNÜ kutladık. -Siz biliyor musunuz-İstiklal Harbi’nde savaşan askerlerimizin, -AĞAÇ KABUKLARINI ıslatıp güya açlıklarını giderdiklerini... Ey gençler, anlayışı olmayanlar, biz millet olarak bu günlere öyle kolay kolay gelmedik, ağaç kabuklarını yedik..?

         Cumhuriyetin devamında milletimiz sırtında ceket gördü, ayağındaki çarıktan kurtuldu.

         İsrafı benimsemiş GÜRUH, maalesef geçmişimizi bilmiyor. Çay kaşığı ile toplar, bol kepçe ile dağıtırsanız sonumuz ne olur acaba...?

        Konumuza dönersek, -Et, süt, yumurta yemeyen bir milletin beyni gelişmez, saman kafalı olurlar ve her konuda gerinin gerisinde kalırlar.

        İnsan sağlığı için mutlaka ET-SÜT-YUMURTA mutlaka şarttır.

        Anadolu’dan şehirlere GÖÇ MUTLAKA ÖNLENMELİDİR.

   

                                                              Dumlu Demircioğlu

  • Ziraat yüksek mühendisi.25 Eylül 2019 . 12:59

   Sayın Dumlu Bey yazdıklarınız çok doğru yanlış tarım politikaları yüzünden bu duruma geldik.Toplum lüks yaşama alıştırıldı ,köyler boşaldı , üretim yok bundan sonrası için de ümit yok.Daha kötü günler ve kıtlık yaşıyacağımız kesin.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak