Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ne dersiniz- Bittik mi........?

Dumlu Demircioğlu

Ne dersiniz- Bittik mi........?
  28 Eylül 2022


           NE DERSİNİZ- BİTTİK Mİ . . . . . .?

           Televizyonda haberleri dinliyorum- görüntüde var- 125 baş sağmalık inek/Holstein, yani süt verimi günlük ortalama 40 kilo olan inekler mezbahaya götürüldü kesilmek için… Ciğerim sızladı, olamaz böyle bir şey. Süt veren inekler kesilemez. Etcil hayvanlar zamanı gelince kesilir. Günlerdir uykularımı kaçırdım. Ayrı bir işletme de 60 baş sütçü ineklerini ve komple yerleşim yerini satışa çıkardı. NEDEN…?

         SÜT SATIŞLARI SUDAN UCUZ OLDUĞU İÇİN….

         Maalesef çiftçimiz, üreticimiz artık hayvancılık yapamıyor. Çünkü: Onu koruyan, kollayan, destekleyen bir kurum yok artık. Sebep belli. YAZIK.

         Ne oldu, bu yazıyı okuyunca acaba üzüldünüz mü, biraz düşününüz.

        Dumlu DEMİRCİOĞLU

  • Metin Çelik21 Ekim 2022 . 07:36

   Dumlu Bey hocam yine güzel ve etkili bir yazı yazmış memleketin ne hale geldiğinden bahsetmiş. Ancak bir Yanlışlık olmalı. SÜT SUDAN UCUZ değil ki . Esasen olması gereken Fiyatın üzerinde. Tabii bu yazdıklarımdan süt işletmeciliği yapan Yada inekleri olan köylü vatandaşlarımız beni yanlış anlamasın benim vurgu yapmak istediğim kısım . HAYVANLARIN BESLENEMİYOR OLMASIDIR: Bir hayvan normal yaşamını sürmesi için günlük olarak canlı ağırlığının Yüzde 3 ü oranında Besin gıda alması gerekmekte Burada anlatmaya çalıştığım devlet kalmadı. Şuursuzluk var. YEM FİYATLARI 350 liranın üzerinde Ot Saman ve diğer kosif Yemlerin işçilik ve akaryakıt giderleri kosif yem fiyatlarını da astronomik rakamlara yükseltti Üretici ne yapacak Tabii bu paralara Yem alamayacak ve ne yapsın hayvanı para yapmıyor gidip yok parasına KESTİRECEK ve ülke Et Süt ihtiyacını Karşılayamayacak hale gelecek Yazıklar olsun memleketi bu hale getiren devleti bitiren iktidarı besleyenlere

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşsiz adam durgun su gibidir, bozulup kirlenir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak