Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ece Su

Dumlu Demircioğlu

  18 Mart 2014

         Elim ayağım titriyor, göz yaşlarım o günden beri devam ediyor. Uyku nedir bilmiyorum. Böyle bir kaza istesen dahi asla yapılamaz, olamaz.
        Yüzlerce defa arabamızla İstanbul'a gittiğimizde arabalı vapura binmişizdir. Sıraya girersin, biletini alırsın, yavaş yavaş sıra ile gösterilen yere doğru vapura araba ile beraber girer, park yaparsın. Ben genellikle park yapınca hem el  frenini çekerim ve hem de vitese takarım.
         Sirkeci Arabalı Vapur İskelesi'nde meydana gelen kaza asla ve katiyen affedilemez. Vapurun kapağı kapanmadan asla vapur iskeleden ayrılamaz, hep böyle yapılırdı.
         Ne oldu da oradaki kapak görevlisi, kapak açık ve fakat vapur karadan kopmak üzere iken, arabayı içeri almaya çalışıyor. Bu tamamen ihmaldir, görevini bilmemezliktir, vazifesini yapamamaktır. Tam bir ihmal ve tam bir kusurdur. 
          Vatman ise kapak görevlisi kadar suçludur.
         Boş ver, adam sende, bize bir şey olmaz, lakaytlık, cahillik, bilgisizlik, önceden tedbir almak nedir bilmemek, gibi adam sendecilik almış başını gidiyor.
           5 yaşındaki o yavrunun katilleri görevlilerdir.
           Ne zamana kadar bu memlekette görevini tam yapmayanlar, görevlerine devam edecekler. Yok öyle yağma....
         Devlet tam ciddi olmalıdır. Farkındaysanız bu ve bunun gibi olaylar daha çok devlet görevlileri tarafından oluyor. Demek ki adam gibi adamlar iş başında değiller.
         ECE SU 'ya ağlamaktan bittim. Hiç unutacağım bir olay değil. İşini, mesleğini az yapanları dahi çalıştırmayacaksın. Kıçına tekmeyi vuracaksın, öyle ceza meza olmaz.
          Bana göre ECE SU'nun katilleri müebbet cezayı hak etmişlerdir.

                               

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Gündüz kandilini Hazırlamayan, gece karanlığına razı demektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak