Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu halkı beklemede...?

Dumlu Demircioğlu

  24 Haziran 2019

        Bolu halkı beklemede...?

        Neyi mi...? Şehrimizde yapılan ve tamamen yanlış ve haksız bir uygulama olan yaptırımların ele alınmasını... Bekliyoruz....?

          Geçenki yazımızda belirttiğimiz gibi sabredelim dedik amma, hiçbir işaret yok, kıpırdama yok... Sırası ile diyorsanız kabul, biraz daha bekleyelim... Vicdanımız ve gönlümüz haksızlıklara tahammül edemiyor. Yeni Başkanımızın işi zor ve çok ise de, mecburen bu yanlışların düzeltilmesi gerekir.

       Anıt-Park'taki (kafe mi-lokanta mı,çayhane mi,) yerleşkelerin ele alınması ve hukuki durumlarının tesbiti, bu halkın tam isteğidir. Bir başkaları da o park içinde bir lokanta açmak isterse acaba mümün olur mu...? Bu örnekler ANIT-PARK için bir kapı açılmaz mı-yol olmaz mı...?

    Şehrimizin tam ortasında büyük bir insanlık ihtiyacını karşılayan 

          CUMHURİYET Parkı levhası halen orada neden tutuluyor. Orası artık park degil maalesef lokanta... Bolumuzun ne kadarda lokantaya ihtiyacı varmış da bizler bilemiyor muşuz... Sayın Başkan, hatırlarsanız, orası kapalı otopark yapılacaktı- sizlerin sayesinde Adapazarı Bölge İdare Mahkemesi'nin kararı ile olmadı. Tamamen Bolu halkına ait olan bu ağaçlıklı yeşil köşe oldu lokanta... Cumhuriyer Parkı levhası ağlıyor- beni kurtarın diye....?

          Osmanlıyı ağızlarından düşürmeyen ve güya tarihi eserlere önem verenler, bizim tarihi TABAKLAR HAMAMIMIZI da ayakkabı dükkanı yaptılar....

         Halkımız kaplıcalara gidemiyor- pahalı- Ben devamlı gidiyorum, 5-6 kişi ile günlük zararı da biliyorum, Şehir içindeki diğer 2 hamam da pahalı.... O halde Belediyemizin kendisinin işleteceği bir hamama büyük ihtiyaç var. Tabaklar Hamamı hazır-eski haline dönüştürülmesi şart ve gerekli.

         İhtiyaçlar bitmiyor-insanlar yaşadıkça bitmezde

         Bir önemli konuda: Şehrimizin mutlaka bir HUZUR EVİNE ihtiyacı var. Siz buna yaşlı bakım evi de diyebilirsiniz. İzzet Baysal Babamızın huzur evi yetmiyor... Ne olurki BOLU BELEDİYESİ HUZUR EVİ inşaatı başlasa. Hiç vakit kaybetmeden.... Siz biliyormusunuz evlerdeki azami yaşlı ve acil olarak bakıma muhtaç dedeler-neneler nasıl perişanlar.. Bilen bilir..?

         Bu huzur evi yapılsın-ben inanıyorum ki bütün masraflarını Bolu halkı karşılar. Bir Ramazan ayında ve kurban ayında bile top yekun yeteriz.

       Farzedinki İzzet Baysal Caddesi düzenlendi... ve.... olmadı.. yeni baştan tekrar düzenleniyor.. masrafa bak...

        Türkiyede sadece Bolumuzda uygulanan 18.ci madde ise halkımızı perişan etti... Hiçbir yasal nedeni olmadan Mülkiyetlere el konuldu..? Tapuların değeri sıfırlandı ve maalesef hukuk da-hukukçular da seyretti...?

        Sayın Başkan, ALLAH yardımcınız olsun, başarılar dileriz. Halkımız ÇÖZÜM BEKLİYOR.

                                                                                Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak