Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Öpüşme- Tokalaşma...!

Dumlu Demircioğlu

  28 Mart 2015
      ÖPÜŞME - TOKALAŞMA...
   
      Gelin bu gün vatandaşın sağlığından bahsedelim.Zira, farkında iseniz televizyonlar bar bar bağırıyor DOMUZ GRİBİNDEN ÖLENLERİ. Sağlık bakanı dahi artık saklıyamadı ve istemeye istemeye açıkladı.
   
      Yakınımızdaki DÜZCE dahil 8 vilayette domuz gribinden ölen vatandaşlarımız var. Fevkalade önemli ve mutlak öldürücü bu hastalığa fazlası ile önem vermemiz şart.
   
      Biz nedense millet olarak 'bana birsey olmaz' düşüncesi içindeyiz. Kanser hastalığı içinde aynı düşüncedeyiz ve fakat gelin görünki her 3-4 aileden birisinde mutlak kanser hastası var.
   
      Gribin, nezlenin, domuz gribinin ve diğer viral enfeksiyonların baş nedeni, insanların birbirleri ile yakın temaslarıdır.
   
      Amerikada tokalaşma nerde ise yasaklanacak. Japonya'da zaten insanlar sadece başlarını eyerek selamlaşırlar. YA BİZDE ........ hem tokalaşma, hem kafa kafaya vurma, hem sarılma, hem öpüşme....Karşısındaki insanın ne derece temiz olduğunu biliyor musun...? Hasta olup olmadığından haberin var mı...? Ya gripse, hastaysa..?
   
      Türkiyemizde maalesef koruyucu hekimliğe gereken önem verilmemiştir, verilmiyor. Ancak ve ancak Küratif tedavi, yani hastanın tedavisi için uğraşı var. Maalesef okullarımızda da bu konular asla öğretilmiyor, çünkü zaten öğretecek öğretmen bu bilgilerden yoksun.
   
      Sözü uzatmayalım... Gelin bir önemli adım atalım, karar verelim. BUNDAN BÖYLE HİÇ KİMSE İLE ÖPÜŞMEYELİM, TOKALAŞMIYALIM.
   
       Yüzüne gözüne sarılıp şapur şupur öpüşmeyelim. Şu kafa kafaya vuruşmakta nerden çıktı, saygı sevgi ile ne ilgisi var....?
   
      Adam, biraz önce umumi tuvaletten çıkmış, ellerini asla yıkamamış, sen onunla toka yapıyorsun. Her türlü hastalığı kaparsın, parazitleride kaparsın, bağırsaklarında 3 metre solucana yakalanırsın.
   
      Yine Amerika'da EL YIKAMA HAFTASI ilan edildi. Bizde hiç kimse elini sabunla yıkamaz genellikle... Sabun satışları iptal...? Asla likit sabun kullanmayınız, kanserojendir, unutmayın. Yeşil veya beyaz sabunu mutlaka kullanmalısınız. Okullar dahil, çok önemlidir.
   
      Japonlar gibi uzaktan baş eğerek selamlaşmak, modern eğitimli sağlıklı medeni insanların işidir. Bizde öyle olmalıyız....
   
      PAROLA: ÖPÜŞMETOKALAŞMASARILMA.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak