Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

 Kalbimden bıçaklandım.....?     

Dumlu Demircioğlu

 Kalbimden bıçaklandım.....?     
  13 Nisan 2021

     

       KALBİMDEN BIÇAKLANDIM……?

        Bu bıçaklanmam yeni değil... Daha önceleride yazmıştım, tarım arazileri ve ormanların güya bazı kısımları istimlake açıldığında da yüreğime bıçak saplanmışdı…? Aslında inanıyorumki her Türk vatandaşının yüreğine saplanan bıçakların ardı arkası bir türlü gelmiyor. İşte yenisi…

      Basından okudum … Resmen Bakanlık duyurusu .. Şöyle :

       16 MİLYON METREKARE TARIM ARAZİSİ yabancılara satılmış. Şaşırdım, bilincimi kaybettim inanınız. Vicdanım böyle bir satışı asla kabul etmedi, etmez.

       Milyonlarca senede meydana gelen tarım arazileri, tarlalar nasıl elden çıkarılır. Nasıl yabancılara satılır ve neden-niçin.?

       Bu millet ne yiyecek-nerede ne ekecek, biçecek ve artan nüfüsa nasıl bakacak, nasıl bir düşüncedir yabancılara tarlaları satmak…? AKIL İŞİ DEĞİL…. Bir taraftanda deniliyorki ‘’ekilmedik bir karış toprak kalmayacak’’. Böyle bir anlayışı, uygulamayı anlamak mümkün değil….?

       Artık belli oldu ki : yurdumuzda gittikçe artan bir üretim yokluğu hızla yükseliyor, meyve-sebze altın fiyatlarını bile geçiyor, geçecek… Her zaman söylüyorum, bundan böyle kırmızı etler kuyumcularda satılacak gram gram…. Allah aşkına bir düşünün olur mu böyle bir şey…. Sıvı yağlar artık bakkallardan bardak bardak alınacak ve başladı…?

         Tarım ve hayvancılık ürünleri gittikçe çöküyor, çünkü yetiştiren köylü-üretici kalmadı… ŞEHİRLERE AKIN ETTİLER- ETTİRDİNİZ.

        Derhal  Büyükşehir yasası iptal edilmelidir. Mahalle yapılan köyler eski hallerine kavuşturulmalıdır. Yurtiçi göç önlenmelidir…. Şu olumsuz tabloya bakar mısınız: Anadolu halkı 5-6 büyük şehirde birikti…. İstanbul daha da çok çok kötü günler ve salgınlar görecek…. Büyük şehirlerde nefes bile alınamayacak. A dan Z ye sorunlar gittikçe hızla artacak… O halde derhal, şehirlere göç önlenmelidir. Şart.?

         5 liralık peynir verir misiniz...? Yarım bardak sıvı yağ verir misiniz...? 1 tane elma verir misiniz...? 1 tane domates verir misiniz...? Yeşil fasülye markette 25 lira.... Seneye olur 50-100 lira ....? 

         Beni bıçaklamayınız - yeter, dayanamıyorum .

         Hemen bugün - öyle bir yasa çıkarınız ki .... BİR SANTİM TARLA-BAĞ-BAHÇE-YAYLA-MER'A ve ORMAN'a kimse el atamasın. 

     Unutmayalım: AÇLIK-SU VE GIDA SAVAŞLARI ÇOK YAKINIMIZDA .. 

           Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bry Turizm