Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Çürük nesil olmayalım.....?

Dumlu Demircioğlu

Çürük nesil olmayalım.....?
  22 Ağustos 2020

       ÇÜRÜK NESİL OLMAYALIM......?

       Yeni doğmuş bebeğe mama verirseniz olmaz. Mutlaka ana sütü ile en az 2 yaşına kadar beslenmelidir. Aksi takdirde o nesil çürük olur.

       Size kırmızı eti, hayvansal tereyağını ve yumurtayı yasaklayan sözüm ona tıp tahsili yapmış bireylerin sözünü tutarsanız, çürük nesil olursunuz.

       Sıfır yaştan ölünceye kadar insanların en büyük beslenmede ki ihtiyaçları proteinlerdir. Çünkü, daha ana karnında iken vücudun yapı taşları mutlak surette proteinlerdir. İşte bu proteinlerin menşei kırmızı et-yumurta-tereyağı ve süttür. Ömür boyunca kişinin yapısına göre bu gıdaları alması şarttır.

       Şu aylarda yaşadığımız salgın hastalıklara göğüs gerebilmek için taaaa başından beri bu proteinlerin alınması şarttır. Şimdiki 65 yaş ve üzeri büyüklerimiz, bazı doktorların yasakladığı et süt yumurtayı yiyemedikleri için bağışıklık sistemleri maalesef yeterli gelişmemiştir. 

       Kalp damar profesörü bir akademisyenden Allah razı olsun ki, hayvansal tereyağı-kırmızı et ve yumurtayı yemenin faydalarını anlattı ki, bu yasakta kalkmış oldu.

       Bebeklerimize,gençlerimize,hastalarımıza renkli hazır meşrubat değil, et-süt-yumurta yedirelim. Dinimize göre de temizlik bir numara dikkat edilecek konu olduğundan,ev halkı olarak tepeden tırnağa titizlikle uygulayalım ve maskemizi takmadan hayatımızı sürdürmeyelim.

       Market alışverişlerinde mutlaka sabun alalım sabun. Hazır, reklamı bolca yapılan içeceklerden vazgeçelim.  

       Dumlu Demircioğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak