Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Beton Beton Beton ! 

Dumlu Demircioğlu

  10 Kasım 2017

    Beton Beton Beton ! 
     Ohhh şükürler olsun, nihayet anlaşıldı ve başta İstanbul olmak üzere, bütün Türkiye'nin betonla kaplandığı nasılsa görüldü.
     Sayın partinin ve Cumhurun başkanı kendi ağzı ile 2 gün evvel açıkça söyledi. Ne dedi.... (İstanbul'u betonlaştırdık, ruhunu öldürdük, huzurunu kaçırdık.) Bu beyanata ben şahsen çok sevindim. Zararın neresinden dönülürse kardır diye düşünüp, bundan böyle bütün yurdumuzdaki hızla devam edegelen bu betonlaşmaya derhal son verilmelidir.
     Sayın Cumhurun başkanı sonra ne dedi... (Yeşillikler ararsanız mezarlıklara gidin... Karacaahmet'e gidin..) Ne kadar tam teşhis.
     Bu yazımdan önceki yazımın sonunu şöyle bağlamıştım, demiştim ki: BÜYÜK ATATÜRK'ÜN ÇOK VECİZ anlatımı ile' MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZİRAATTIR'.
     Evet, bütün büyük şehirlerimiz başta olmak üzere, en küçük İlçeye kadar yeşillik alan bulamazsınız. Meclisten çıkan ' TARIM ALANLARININ İSKANA AÇILMASI yasası yurdumuzun coğrafi yapısını son süratle bozmuştur, çayır mer'a, otlaklar ve bütün tarım arazileri tamamen betona dönüştürülmüştür. Elbette, sayın devlet büyüğümüz, gözardı edilemeyecek bu gerçeği görerek, yeşillik alanlar bundan böyle mezarlıklarda olur diyebilmiştir.
     Bir kıymetli okuyucum, Atatürk'ün o veciz beyanına şöyle cevap vermiştir.... MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ İNŞAATTIR....?!!
    Evet, Türkiye'mizin ekonomik durumu son yıllarda inşaat ve özel araba satışlarıdır. Diğer bütün stratejik üretim yok olmuştur ki, her akla gelen tarım ürünleri ve hayvansal ürünler ithal edilmektedir.
    Bundan önceki yazımızda belirtmiştim, çok yakın bir zaman için de KUYUMCU KASAPLAR VE KUYUMCU MANAVLAR oluşacaktır. Hayvansal ve tarım ürünleri yastık altındaki altınlarla bile alınamayacaktır.
     Aklımızı başımıza alalım ve vakit kaybetmeden Meclisten çıkan o kanunla birlikte BÜTÜN ŞEHİR YASASINI DA hemen iptal edelim.
     Çünkü mutlak surette ÜRETMEMİZ GEREKLİDİR. Şehirleşmeye son verip göç eden vatandaşları tekrar kendi köylerine dönmek için seferberlik ilan edelim.
     GELELİM BOLU'YA.. Sulama kanalını kapatmayı unutup, etrafındaki patates tarlalarını ve tarım arazilerini hemen bugün den itibaren koruyalım, oralara asla inşaat izni vermeyelim.
       VATAN SEVDALISI-TARIM SEVDALISI BEN böyle düşünüyorum. Ya siz?
                                               Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bry Turizm