Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bir Cumhuriyet Altını= Bir karpuz

Dumlu Demircioğlu

  28 Ekim 2017

        Bir Cumhuriyet Altını= Bir karpuz
          Sayın okuyucularım gülmeyiniz veya hafife almayınız, gelecek yıllar içinde bu gidişle meyve-sebze ve Et-Süt ürünleri asla bulunamayacak. Bu gıda maddeleri gökten yağmıyor ki toplayasınız, toprak olacak, tarla olacak, mer'a çayır-otlaklar olacak ve bunları yetiştirecek, üretecek insanlar olacak ki bulasınız ve sofranıza gelsin ki yiyesiniz.
       1980-1990'lara kadar dünya üzerinde kendi kendine yeten bir tarım ve hayvancılık ülkesi idik. Nüfusumuzun % 70-80'leri köylerde yaşar ve bu necip toplum Türkiye'ye meyve-sebze-et-süt üretirlerdi.
        Ne oldu da, adeta bir el geldi, bu köylerde yaşayan insanlarımız birdenbire şehirlere taşındı. Üretici, yetiştirici çok kısa bir zaman içinde yok denecek kadar azaldı. Yetmedi aniden Büyük Millet Meclisi'nden öyle bir kanun çıktı ki, hızla köyler mahalle oldu. Mahalle olunca bir tavuk bile yetiştiremez duruma düştük. Bu kanunda yetmedi, arkasından daha da felaket bir kanun çıktı-ki TARIM ARAZİLERİ İSKANA AÇILDI uygulaması bizleri ciğerimizden vurdu.
        Her akşam televizyonlarda dinliyorsunuz, meyve sebze fiyatları ve et-süt konularını. GEÇMİŞ OLA..... O kadar program yapın ki asla ve kat'iyyen bundan böyle Türkiye'mizde toplumun en büyük ihtiyacı olan gıda maddelerini bulamayacaksınız. Çünkü üreten kitle yok.
        Hayvansal ve bitkisel proteinler stratejik gıda maddeleri içindedir. Mutlaka insan beslenmesinde gereklidir. Bebeklerin-çocukların beslenmesinde ET-SÜT-YUMURTA dan vaz geçemezsiniz.
        Düşünen toplum, sağlıklı nesiller, kalkınmanın ana temeli yetişmiş insanlara bağlı olduğuna göre, bu insan toplumunu mutlaka kaliteli yeterli gıdalarla beslememiz gerekir.
        Ne zamana kadar yurt dışından et ithal edeceksiniz-ki bize göre bu etler hiçbir zaman kendi yetiştirdiğimiz etleri tutmaz. Ne zamana kadar yurt dışından ,mesela taaa Şili'den elma getireceksiniz. 
        Üzüntümüz sonsuz-vicdanımız sızı içinde. Türkiye'mize yurt dışından ithal et-sebze-meyve getirmek hiç yakışır mı.????
       O HALDE DERHAL BÜYÜK ŞEHİR YASASI İPTAL EDİLMELİDİR. VE TARIM ARAZİLERİ KORUMA ALTINA ALINMALIDIR. ÇAYIR MER'A OTLAKLARIMIZI gözümüz gibi korumalıyız. Vakit yok-derhal tedbirler alınmalıdır.
      Yoksa: Karpuz dilimle satılacak, elmalar tane tane satılacak, en fazla 20 zeytin alınacak, tereyağı- peynir süt cumhuriyet altınından daha da pahalı olacak. Millet her halde açlıktan BETON yiyecek.
      BÜYÜK ATATÜRK'Ü anlayamayanlar bilsinler ki MİLLİ EKONOMİNİN TEMELİ ZİRAATTIR.
                                                  Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak