Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Çamkent Hastanesi

Dumlu Demircioğlu

  14 Şubat 2015

        Çamkent Hastanesi
   
        Hepinizin bildiği gibi şehrimizin Düzce çıkışında sol tarafta yeni açılan bulvar üzerinde özel bir hastane vardı ve adıda Çamkent hastanesi idi. Belki biliyorsunuz, bir seneye yakındır bu hastane kapalı.
        Özel Çağsu ve Fatma Hatun hastanelerimiz, hastalara en ciddi bir şekilde hizmet veriyorlar. Buralarda görevli doktorlarımız, tanınan bilinen üstün kaliteli, bilgili, tecrübeli hekimlerdir. Ellerinden geldiği kadar hastalara yetişmeğe çalışıyorlar.
       Fakat bir konu var ki.... son derece önemli. Palyatif ve günübirlik sağlık hizmetlerinin yanında hiç bu konuyu ele alan yetkililer yok.... Halbuki son yıllarda yetkililer, sağlık hizmetleri ve ulaşım hizmetleri ile övünüp duruyorlar.
         Asrımızın hastalığı KANSER... öyle değil mi..?
         Peki Bolu'muzda bu hastalıkla ilgili nasıl ve ne gibi tedbirler alınmıştır...? Benim bildiğime göre hiç bir tedbir yok. Sadece aramave tarama hizmetleri yapılmaktadır. Hastalık teşhis edildimi, Bolu'da hiç bir tedavi imkanı şu anda yoktur..... O halde bir teklifim var. Daha doğrusu Bolu halkının bir istediği ve teklifi.... Çok  ciddi bir konu.
   
        Halen boş olan ve nerde ise hazır bulunan Çamkent Hastanesi'nin KANSER HASTANESİ olarak düzenleyip ele alsak fena mı olur....?
         Yüzlerce ve çevreyide göz önüne alırsak binlerce kanser hastası kematerapi ve radypterapi için Ankara-İstanbul'a taşınıyor... Günah ve yazık değil mi..? Bu hastalar, kısaca her bakımdan mahvoluyorlar. Zaten hastalık onları bitirmiş, ayakta durmağa çalışıyorlar, birde Ankara İstanbul'a  taşınmaları hastaları perişan ettiği gibi, yakınlarınıda maddi manevi aşırı perişan etmektedir.     
          Diyorum ki.....
          Eski ÇAMKENT HASTANESİ, KANSER HASTANESİ OLARAK BOLUYA HİZMET VERSİN....... Olamaz mı..... pekala olur. Haydi yetkililer görelim sizi ......?
         Edebiyat yapıp nutuk atmalar çok.... Bolu'muzda  eskiden beri 2 hastane vardı, şimdi yine 2 hastane var, birde Kadın-Doğum var...... Başka var mı...?
         Kanser hastanesi Bolu için artık ŞART...... 
         Ezberinizdeki gibi, halka hizmet HAKKA hizmet diye üfleyip duruyorsunuz. İşte size hizmet,haydi bakalım.
                                            

   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak