Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

 İNANMIYACAKSINIZ.....

Dumlu Demircioğlu

  7 Nisan 2016

       İNANMIYACAKSINIZ.....
      1940'ların, 50'lerin, 60'ların,70'lerin ve hatta 80'lerin devlet memuru olan bizler, böylesine yanlış eksik, yetersiz ve tamamen ciddiyetten uzak hizmetleri gördüğümüzde son derece hayretler içinde kalıyor ve üzülüyoruz, niçin ve nedenlerine de hiçbir mana veremiyoruz.
         Yazımın başlığı evet "inanmayacaksınız" dır. gerçekten siz okuyucularım bu yazıyı okuduğunuzda inanmayacaksınız, ama maalesef doğru.
          Devlet hizmetlerini habire özelleştiriyorsunuz amma, herhalde böyle bir özelleştirmenin bu neticeleri doğuracağını tahmin edemediniz.
         P.T.T kanalı ile şahsıma Bursa'dan bir mektup gönderilmiş, kaç günde gelmiş biliyor musunuz, tam 17 gün sonra bana verildi.
         Ayrıca yine P.T.T. kanalı ile Ankara'dan şahsıma gönderilen bir mektup ve bir mecmua var. Biri 10 gün sonra elime geçti, diğeri ise yine 16 gün sonra. Şimdi inandınız mı.?
          Bizler P.T.T. ile büyüdük. Asla mesai gözetmeyen, 7/24 saat harıl harıl çalışan ve yurdumuzun en ücra köşelerine kadar kavuşan bir P.T.T. vardı... En fazla bilemedin 3-4 gün sonra mektuplar yerine ulaşırdı. Diğer kurum ve müesseselerde de sorunlar diz boyu.
        1940'larda, 50'lerde, hatta 60'larda bu devletin memurları ilkokul, orta okul mezunu idiler ama görevlerinin şuuru içinde ciddi ve disiplinli tarafsız, kişilikli, vicdanlı idiler.
         Bir masal: T.C.D.D. yollarını senelerce ilkokul ortaokul mezunları yürüttüler, hiçbir tren kazası olmazdı. kıtlık ve yokluk içinde idiler, kolay kolay rötarlar dahi olmazdı. Şehir hattı vapurlarında da öyle. Ya şimdi kazalardan geçilmiyor. SİRKECİ'DEKİ Araba vapuru kazasını hatırlıyorsunuz değil mi.?
         Son yıllarda ise daha çok yüksek okul mezunları işe alınıyor. Ve fakat bihakkın mesleğini yürüten elemanı göremezsiniz. Başka başka işlerde istihdam edilen elemandan da verim alamazsınız.
         Müfettişlik sistemi denetleme çok sıkı olmalıdır. Olmalıdır ki resmi arabalar özel hizmetlerde asla kullanılmamalıdır. Açık seçik resmi araba olduğu görülmelidir, o arabaya sivil plaka takılmamalıdır.
           P.T.T. hizmetlerinde  asla mesai olmaz. Tam kadro eski yıllardaki gibi 7/24 saat çalışılmalıdır. P.T.T. vatandaşın her şeyi demektir.
         ....... Bende oturmuş neden bahsediyorum......Yeni Türkiye dedikleri bu uygulamalar olsa gerek..????
                                             
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak