Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Devlet Baba....?

Dumlu Demircioğlu

  23 Ağustos 2019

       DEVLET BABA.....?

       TÜRK MİLLETİ olarak devleti baba olarak bilmişizdir. Nasıl ki bir baba, aile ocağında dengeli hareket eder, hak yemez, aile fertlerini eşit olarak her konuda gözetlerse, aynen TÜRK DEVLETİ DE öyledir. Daha doğrusu öyle olmalıdır..... Lakin günümüzde acaba öyle mi...?

        Geçtiğimiz kurban bayramındaki iç turizm hareketlerinde devletin, hatta devlet korkusunun olmadığını anladık. Sizlerde şahit olmuşsunuzdur, yol üzerlerindeki mola yerlerinde bir bardak çay 2 lira iken, 4 lira olmuş. Bir küçük su 1-1,5 lira iken 3-4-5 lira olmuş. Kahvaltı fiyatları ve yemek bedelleri 2 hatta 3 misline çıkmış. Sebep, bayram tatiliymiş.. miş. Bütün harcama kalemlerinde fiyatlar bayram dolayısiyle katlanmışdı.

       Şimdi biz buna nasıl hak-hukuk diyebiliriz. Ve nerede devlet, nerede belediyeler-zabıtalar diye sorma hakkımız yokmu..?

       Şu ekonomik tabirmi iddia edilebilir.... Efendim LİBERALİZM var.Peki liberalizm varda,bu uygulamalarda İSLAM DİNİ yokmu...?Daima dinimizle övünüyoruz. Peki niçin dinimizin dışına çıkıyoruz ve yasaklarına asla uymuyoruz. Fırsat buldukça halkı KAZIKLAMAK hangi dinde var.?

       Sadece şu temizlik meselesini dahi asla yerine getirmiyoruz.Belediye Zabıtaları ilgili hekimlerin nezaretinde mutlak surette, esnafı kontrol etmelidir. Gayri-Sıhhi müesseseler günümüzde fevkin üstünde perişandır. Temizlik denen husus ne beyinlerde vardır ve ne de uygulamada.

       Fareli odun deposundan odun taşıyıp, aynı ellerle pide yapanlar, tuvaletten çıkıp ellerini sabunla yıkamadan ekmek yapanlar-berberler.Lokantalardaki yılların temizlik bezleri ile masa silip,o ellerle servis yapanlar,saçı sakalı birbirine karışmış,üstü başı kirli personelin çalıştığı lokantalardaki,mutfak kısmını tahmin edebilirmisiniz...?

       İşte, devlet buralarda kendini göstermelidir. O mesleği yürüten kişinin devletten korkması-çekinmesi gerekir. Zaten kültür ve eğitim sıfır o halde kanunların uygulanması devlete düşer, öyle değilmi..?

       Piyasadaki bütün mal ve hizmetler ile GIDA tüketiminin mutlaka DENETLENMESİ şarttır, bu bir görevdir. ADALET piyasa kontrollerinde de var olmalıdır. Tabii bu arada hemen şu akla geliyor. İlgililerin ve ilgili devlet kuruluşlarının bu görevleri yapabilmeleri için cesaret-bilgi-ilim-tarafsız ve devlet hizmet anlayışını kabul etmeleri şarttır. Yanlış yapan, babamın oğlu dahi olsa yasalar geçerlidir anlayışı topluma kabul ettirilmelidir.
                                                                         Dumlu Demircioğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz , bırakın , dostlarınız sizi geçsin.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak