Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Sesler kesildi, nefesler kesilmesin

Dumlu Demircioğlu

  22 Şubat 2012
   
          Bu güzel kış gününde, zenginler hiç bir şikayet içinde olmazlar. Fakir fukara için kış mevsimi, sıkıntılar içinde, yokluklar içinde ve çok soğuk geçen günlerin ızdırabı içinde, bitmek bilmeyen bir mevsimdir. İstanbul Belediyesi, harika bir görev yaptı. Sokaklarda yaşayan 400 kişiyi toplayarak, onları sıcak bir yuvaya kavuşturdu ve karınlarını doyurdu, onları ısıttı, kış bitinceye kadarda her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak.
        Bizim Bolumuz'da böyle bir hizmet acaba yapılamaz mıydı?
        Acaba Bolumuz'da evsiz barksız kimseler var mı yok mu?  Sokak çocukları var mı yok mu? Araştırılıp incelemek lazım. Bana göre var ve el atılmasını bekleyen garipler, sığınacak yer arayanlar, şiddetten kaçacak yer bulamayanlar mutlaka vardır diye düşünüyorum.
        Allah gani gani rahmet eylesin, İzzet Baysal Babamız olmasaydı, acaba şu huzur evinde kalan yaşlılarla, yetiştirme yurdunda ve yaşlılar kısmında kalan kimsesiz yalnız insanlar, acaba ne yaparlardı...?
        Yetmiyor, yüzlerce sahipsiz kadın erkekler, düşkünler barınacak yer arıyorlar. Mutlaka yeni huzur evleri, bakım evleri yapılmalıdır. Bolu müteşebbisleri bu konuda bir araya gelmelidirler. Evvela, Bolu Belediyesi bu konuya mutlaka el atmalıdır. Vilayet, bu önemli sorun ile ilgilenmelidir.
         Türkiye'nin çok vilayetlerinde belediyelere ait huzur evleri var. Kadın sığınma evleri var. Her şey Bolu için ve her şey Bolulular için sloganı sözle olmuyor, fiiliyatla olur. Elbette bu yatırım için para gerekli. Bana göre para da var.
         Anıtpark projesinden vazgeçtiniz mi para hazır demektir. Dünyanın en güzel projesini dahi uygulasanız Anıtpark'a mümkün değil tutturamazsınız. O ki orayı bozacaksınız, ne olursa olsun, hiçbir Bolulu memnun olmaz. Hiçbir Bolulu Anıtpark'ın şimdiki halinin, her ne yaparsanız yapınız, bozulmasını istemiyor. Anıtpark, şehrin nefes alınacak yeridir. Şehirlerde, diğer Belediyeler nefes alınacak yerler, parklar bahçeler düzenleniyor. Biz,niçin hazır parkımızı bozalım. Ağaçları keselim yeşilliğe son verelim. Depremde, insanlar oraya sığındılar. Anıtpark'ta sıcak çorba içtiler, gönderilen ekmekleri orada paylaştılar ve geceleri orada geçirdiler. Hele ki Bahçelievler, Tabaklar ve Borazanlar Mahalle halkının, bir deprem esnasında, kendini emin hissedeceği yer orasıdır.
         Kangren olmak üzere olan bu meseleyi artık çözelim. Gereksiz münakaşalara girmeyelim. Mimar ve mühendislerimizle soğuk duşlar yaratmanın bir faydası yok. Artık belli oldu ki, bu konuda hiçbir projede yok.
          Fazilet sahibi yetkililerimiz, erdem sahibi yetkililerimiz, bundan vazgeçip, yolu eskisi gibi trafiğe açmalıdırlar. Bu büyük bir hizmettir. Kimsenin sesi çıkmıyor amma, lütfen nefeslerimizi kesmeyiniz. Bolu nefes alsın. Bolu'ya en büyük hizmet Anıtpark'a dokunmamaktır. Bu kararı alkışlamak istiyoruz. İçinden çıkamadığınız sorunu böylelikle bitirmiş olursunuz.
   
                                                                                                 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Biz dünya medeniyeti ailesi içinde bulunuyoruz. Medeniyetin bütün icaplarını tatbik edeceğiz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak