Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Yasama-Yürütme-Yargı

Dumlu Demircioğlu

  27 Temmuz 2015

      Cumhuriyet rejimimizin ve demokrasimizin vazgeçilmez, çok önemli, olmazsa olmaz üç ana kurumu. Vatandaşların can ve mal emniyeti, yarınlara güvenle bakabilmesi, her ne görevi yapıyorsa huzurla yapabilmesi, ciddi-disiplinli-kaliteli bir devlet anlayışının temeli, her konuda daha daha yükseklere tırmanabilmenin sağlanması bu üç Y'ye bağlı.
  Ama gelin görün ki: hepinizin bildiği gibi bizim bu üç Y'miz hep birbirlerine karşı karar alırlar. Birinin yaptığını diğeri bozar veya tersi olur. Hele de çok çok önemli, vatan-millet meselelerinde mutlaka birinin kararını diğeri bozacaktır.
  Son konu: DERSANELER..... Kapattınız, okullara çevirdiniz, yer yerinden oynadı, ne oldu.... Anayasa Mahkemesi bozdu....?
    ŞAŞARIM: Niye o kanun çıktığında, mümkün olan en kısa zamanda bozmadınız....? Uygulanmasına göz yumdunuz, zaman tanıdınız niye....? Bir misal de: öğretmenler veya Milli Eğitim'in idarecileri..... Tayinlerin ardı arkası kesilmiyor, bitmiyor. Hemen hemen her gün emirler değişiyor. YAZ BOZ TAHTASI bile solda sıfır kalır.
  Sağlık hizmetleri de öyle. Uygulamalar, sonu gelmeyen değişiklikler, bir türlü yerine oturtulamayan yapılaşmalar..... YETER YAHU.
  İşte bana göre bu karışık sistemden yine zararlı çıkan devlet. İsrafın haddi hesabı yok. Günahtır beyler günah.
  İster bu üç Y'ler ister devletin diğer büyüklü küçüklü kurumları kaliteli, disiplinli, geçerli hizmetlerini mutlak yapabilmelidir.

  Tabi ki sonunda bu hizmetleri insan yapıyor.... Takip et, beceremeyeni istihdam etme, devleti sömürenlerin kıçına tekme vursana.
  ALLAH AŞKINA, devlet israfına mani olunuz.
  Bizler zamanında, resmi zarfları ters çevirip kullandık, bir toplu iğneyi bile koruduk. Resmi arabaların benzinini, kilometresini ciddiyetle kayıt altına alırdık, sizin gibi resmi arabalara beyaz plaka takmadık, anlamak mümkün değil...?
  VAH VAH VAH benim milletim. Bu israfın sonu mutlaka Yunanistan'a dönüşmektir.
          

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Az şey bilirsek bir şeyin doğru olduğuna emin olabiliriz, bilgi artınca şüphede artar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm