Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ağlanacak halimize ... Vah vah vah !

Dumlu Demircioğlu

  2 Mayıs 2015
        Dünyada en mutsuz ülke olarak sıralamada 76.cıyız. Vurmada kırmada öldürmede 1.ciyiz. Mahkemelerdeki dosya sayımız nüfusumuza göre had safhada ve dünya sıralamasında en ilerideyiz. Zaten, boşanmalarda rekor kırdık. Yüzde 60'lara varan depresyon vak'aları gittikçede artmakda ve en kötüsü, hiç kimse bunu kabul etmemekte.
         Bütün bunların ana sebebi, cahillik, kültürsüzlük ve EĞİTİM. Siz eğitimle, çelik çomak oynar gibi devamlı oynar, habire değiştirirseniz, toplum giderek aşırı derecede yozlaşır. Şu anda bile çoğunlukla ekseri halkımız büyük bir bilgisizlik ve yozlaşma içindedir.
        Geçen haftanın ulusal gazetelerinin en önemli konusu üniversitelerimiz idi. Ve çok haklı olarak günlerce yazdılar. Ne üniversitesi, adları öyle. Yoksa tamamı çok yerinde bir teşhisle lise seviyesinde bile değiller.
         Üniversitelerin fizik, kimya, matematik, biyoloji bölümleri askıya alınıyor, kontenjanları fazlası ile düşürülecek. Neden...? Çünkü bu bölümlere girebilecek öğrenci yok, kalmadı, bilgileri yok, en aşağı puanı bile tutturamıyorlar. Fen bilimleri böylede, sosyal bilimler nasıl... O da felaket..... Öğrenci M.Akif Ersoy'u tanımıyor. Bayrak şiirini bilmiyor. Sakarya nehri nereye dökülür bilmiyor. Trakya bölgemizde kaç ilimiz var bilmiyor. Derler ya.... Lise mezunlarımız nato kafa nato mermer...
         İnşaat fakültesi mezunu, asfaltla betonu ayırt edemiyor. Tıp fakültesi mezunu iğne yapamıyor, otopsi dersi görmedim diyor. Veteriner Fakültesi mezunu, doğum hummasını tedavi edemiyor... Vesaire vesaire..?
        Bu yazıları yazan bir kişi olarak, geleceğimizden nasıl emin olabiliriz diye düşünüyorum. Yarınların Türkiyesini kimlere emanet edeceğiz. Böylesine bom boş üniversite mezunları, nasıl vatan millet hizmetinde olacaklar,,,, mümkünmü...?
   
       Adları MİLLİ olan 2 bakanlığımız var. Eğitim ve Savunma... Bu bakanlıklar ile oynanmaz. Siyasete alet edilemezler. Kişilere göre habire sistemleri değiştirilemez. Mesela : 4 4 4 sistemi olmadı. Çocuklara yazık oldu. Sınıfta kalma kaldırıldı, fevkalade yanlış oldu. Her şeyimiz ordumuzun hiyerarşik durumu bozulmamalı, ciddiyet ve disiplinine karışılmamalı, Genel Kurmayın protokoldeki yeri Başbakandan sonra olmalı
         Üçbuçukla iki buçuğu toplıyamayan bir öğrencinin matematik hocası Liselerde olmamalı.
        Yazık oldu bu nesillere ve gelecekdeki TÜRKİYE' MİZE.
                                                 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  İşinin esiri olan insan, başkasının esiri olmaz

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak