Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Vatan sevgisi

Dumlu Demircioğlu

  22 Şubat 2013

       Bir milletin var olma veya yok olma hususu ancak vatan sevgisi ile ölçülür. Zira, vatan olmadan millet olmaz. Sevgilerin en üst seviyesi vatan sevgisidir.Canını verecek kadar genç yaşında bir kız sevgilin olsa,onu yine bırakır vatani görevine koşarsın.Genellikle askere giden gençlerimizin çoğu sevgilidir ve yavuklularını memlekette bırakıp koşa koşa, bir elinde kur'an, diğer elinde al bayrak kıt'asına gider.

         Vatanı sevmek sevgilerin en büyüğü dedik, buda ancak beslediği  düşünce ve duyguları ile olur, ecdadının kahramanlığını  bildiği için olur, vatan için can vermenin kudsiyetini bilir, şehit olmanın yüksek bir mertebe  olduğunu bildiği için olur. Bütün bunlar, TÜRKÜM DİYE ÖVÜNEN her ferd için geçerlidir. Neticede bu haslet sadece ve sadece onun vatan perver, MİLLİYETÇİ ruhundan kaynaklanır.

            MİLLİYETÇİLİK ve milli duygu her insana da nasip olmaz. Bu kavramın eşi emsali bir düşünce olamaz. Çünkü neticede vatanı bilmek, onu sevmek ve onu koruyup kollamaktan geçer. Ecdad bu erişilmez düşünce içindirki, vatan için can vermiştir.

            2013 Türkiyesinde de bu düşünceyi kavramış olan nesiller elbetteki gerekirse yine vatanları için hiç tereddüt etmeden can verirler.Türk milliyetçiliği ve Atatürk Milliyetçiliğinin birinci maddesi ve tacı VATAN SEVGİSİDİR.

          19 Mayıslarda Samsun'lar , 23 temmuzda Erzurum'lar, 4 Eylülde Sivaslar ve 27 Aralıkda Ankara'lar nedendir, bir düşünelim....?

          Yurdumuzun hemen hemen bütün vilayetlerinin bir KURTULUŞ BAYRAMLARI vardır,bir düşünelim..?

           12.Şubat 1920 Kahraman Maraş,

           13 Şubat 1918 Erzincan - 15 Şubat 1918 Gümüşhane-12 Mart 1918 Erzurum  13 Mart 1918 Pasinler(Hasankale) 15 Nisan 1918 Ağrı -30 Ekim 1918 Kars- 5 Ocak Adana - 2 Mart 1918 Rize -6 Eylül 1922 Bursa -9 Eylül 1922 İzmir Ve 6 Ekim 1923 İstanbul'un  KURTULUŞ BAYRAMLARIDIR. Can vermişiz , şehit olmuşuz , bayrağı yere  düşürmemişiz  ve her zaman yurdumuza göz diken düşmanları , VATAN SEVGİSİ şuuru ile  yenilgiye uğratmışız, kurtuluş bayramlarımız bundandır.

          Halen göğsümüzde taşıdığımız babalarımızın İSTİKLAL HARBİ  madalyaları boşuna değildir.Yakın geçmişimizdeki şehitlerimizin ve gazilerimizin madalyaları boşuna değildir. Çok iyi düşünelim...?

          Asla şu unutulmamalı.TÜRK MİLLETİ VE TÜRK VATANI  her zaman var olacaktır,var olması içinde son ferdine kadar korunacaktır.

         NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE , ASİL KANI DAMARLARINDA TAŞIYANA.

         TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİMİZ BOŞUNAMI DAĞLARA TAŞLARA YAZİYORLAR -ÖNCE VATAN.

                                                                                    

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dün, dünle beraber gitti cancağızım; bugün yeni şeyler söylemek ( yapmak ) lazım.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak