Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Evvela ahlak, sonra spor ! 

Dumlu Demircioğlu

  6 Aralık 2016

       Evvela ahlak, sonra spor ! 
       Spordan anlamıyorsan, müsabakalardan bir zevk tadamıyorsan, spor zevki nedir bilmiyorsan niçin maçlara gidiyorsun arkadaş. Stadyumlar, spor salonları efendice, medenice maçlar seyredilsin diye yapılır. Sen orada kabaca hareketler, çılgınca bağırmalar, galiz küfürler yapasın diye değil. Niyetin, yapın, ahlakın bu ise arkadaş statlara gelme arkadaş.
        Fenerbahçe - Beşiktaş maçında, hayatımın en büyük spor üzüntüsünü yaşadım. Gökhan Gönül 6-7 sene Fenerbahçe formasını giydi ve hakkıyla da başarılı oldu. Profesyonel oyuncu olarak Beşiktaş'a transfer oldu. Ve büyük bir cesaretle, medenice, aldığı parayı helal edercesine Fener stadına takımı ile beraber çıktı ve maç oynadı. Yanlış mı yaptı, hata mı yaptı. Ve hatta belki de Fener seyircisini selamlamak için niyetli idi.?
        Niçin neden Fener seyircisi olarak Gökhan Gönül'ü protesto ediyorsunuz. Hakaretler ediyorsunuz, ıslıklar, küfürler ve sahte para atmalar. Bu oyuncu sizin formanızı senelerce ıslattı başarılara götürdü. Bu ne vicdandır. NANKÖRLER.
       Diğer taraftan ne hazindir ki TRT'nin spor kanalında maçı analiz eden bir kendini bilmez futbol yorumcusunun bu aşağılık protestoyu normal karşılamasıdır. Adeta şiddete pirim vermesidir, yazıklar olsun ki böylesi bir şiddet taraflısının devlet TV. kanalında bulunmasıdır.
        Ben bütün Fenerbahçe seyircisinin bu düşünce içinde olacağını düşünemiyorum. İçlerindeki birkaç kendini bilmez kabadayı, cahil pespaye kişilerin yaptığı bu hal ve hareketler asla sporla bağdaşamaz.
        Nitekim, Beşiktaşlı taraftarlarda Gökhan Gönül'ü tribün önüne çağırarak selamlaşmışlardır, alkışlamışlardır.
        Aferin Gökhan Gönül'e ki medeni, efendi cesur duruşunu bozmamıştır. Gelelim maça: Ben ömrümde bu kadar kalitesiz Beşiktaş - Fener maçı görmedim. Hatta hiç bir maç görmedim. Teknik direktörleri sonuna kadar ayıplıyorum. Şut atmasını bilmeyen, topa gelişine vurmayı bilmeyen, kafasını kaldırıp kaleyi görmeyen,18 içine girmeyi beceremeyen oyuncularla maç kazanılır mı.???? Hakemin düdük sesinden zaten maçı izleyemedik.
        Bu 2 güzide takımımızın bu maçını kafamdan silip atıyorum. Çünkü: futbola, spora, derbi maçına asla yakıştıramadım.
        Ve de şükrediyorum ki Gökhan Gönül o stattan sağlam çıktı. BÜYÜK ATATÜRK NE DEMİŞ: BEN SPORCUNUN AHLAKLISINI SEVERİM. Ne bilsin ki şimdiki neslin spor ahlakından haberi yok, özellikle seyircinin.
        Efendice, sessizce, medenice yerimizde oturup seyrettiğimiz maçlara hasretiz. Nerde o günler...????
                                             Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bry Turizm