Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Sağ duyulu vicdanların sesi

Dumlu Demircioğlu

  13 Ocak 2012

        Yapmayın,etmeyin,yanlış düşünüyorsunuz, gerçekleri tam bilmeden bol keseden atmayın. Neden 12 Eylül 1980'de ordu yönetime el koydu, bir incelediniz mi? Bu tarihden evvelki yıllarda Türkiye'de neler olmuş, merak edip araştırdınız mı? Elimizi vicdanımıza koyup kısaca söyliyelim. Yaşı 50ve yukarı olan vatandaşlar gayet iyi bilirler.
           12 Eylül 1980 tarihinde çocuk olanlar, hatırlayamayanlar, şimdi ileri geri atıp tutarlar.
          Hatta 1970 lerde başlayan ve gittikçe artan olaylar, hadiseler, ölümler, yakıp yıkmalar, cinayetler, düşmanlıklar ve daha neler neler.
           Hergün ortalama günde 50 kişi öldürülüyor. Yurdun her tarafında cinayetler kol geziyor. Bırakın geceyi, gündüzleri dahi sokağa çıkılmıyor. Devlet daireleri stop etmiş, kimse görev yapamıyor, bütün okullarda ölümler, cinayetler, bombalamalar, yakmalar, yıkmalar gittikçe artıyor ve ilkokullara kadar indirgenmiş binlerce hadiseler devam ediyor.
           Üniversiteler kapalı, Rektör ve Dekanların odaları siyah teneke yağlı boyalarla işgal edilmiş durumda, imtihanlar yapılamıyor, Fakültelerden mezuniyetler tarihe karışmış durumda. Yüzbinlerce talebe perişan ve mağdur. T.B.M.M çalışmıyor, Cumhurbaşkanı seçilemiyor.
           Basın tamamen ikiye bölünmüş durumda. Devletin emniyet görevlileri dahi sağcı solcu diye parçalanmışlar ve görevlerini yapamıyorlar. Abdi İpekçi öldürülüyor. Anadolu'da sayısız gazeteciler bir hiç uğruna ölüp gittiler. Kahramanmaraş ve Çorum olayları. Komşu komşuyu öldürüyor. Şehirlerarası düşmanlık aşırı derecede artıyor. Seyahat hürriyeti yok. Vatanımızda hiç kimsenin can güvenliği kalmamıştı.
          Türk Milleti senelerce devam eden bu hadiseler nedeniyle "NEREDESİN ORDU"diye haykırmağa başladı. Ve orduyu göreve Türk Milleti çagırmıstır. Gerçek budur.
          12 Eylül 1980 müdahalesiyle VATAN KURTULMUŞTUR. Yeniden CUMHURİYET var edilmiş, kısa bir müddet sonrada demokrasiye geçilmiştir.
           En önemlisi, milletin can güvenliği sağlanmıştır. Yurdumuz bölünüp, parçalanmaktan kurtarılmıştır. Bu gerçeği görmezden hiç kimse gelemez.
           Türk Milleti nankör olamaz. Vijdansız olamaz. Gerçekleri değiştirip yeni yetme çoluk çocuğu aldatmayınız.
            Kenan Evren ve arkadaşları yurdumuzu İÇ DÜŞMANLARDAN kurtarmışlardır. Bugünkü hürriyetimizi ve cumhuriyetimizi veya demokrasimizi onlara borçlu olduğumuzu asla unutmayalım.
   
                                                                         
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bry Turizm