Halk BolununSesi'ne güveniyor. Okunuyorsak sebebi budur

Sakın haaa, et yemeyiniz....?  

Dumlu Demircioğlu

  4 Ocak 2018

   Sakın haaa, et yemeyiniz….?  
    Kardioloji profesör hocamız Bingür Sönmez. Nihayet senelerden beri süregelen kırmızı et yasağını ilmen kaldırdı da, ohh çok şükür rahatladık.
    Son 3-4 senedir kırmızı et, tereyağı ve yumurta ilim olarak, artık yine de bazı doktorlar tarafından tercih ediliyor. Tamı tamına nerde ise 30-40 yıl hangi doktora giderseniz gidiniz, hastalara ve hatta sağlam insanlara bu hayvansal maddeleri yasakladılar. Taa ki Binnur hoca gelinceye kadar.
     Sayın okuyucularım, hayvansal et ve süt mamulleri protein kaynağıdır. Ana karnından itibaren diyelim ki 90-100 yaşına kadar bütün insanların en büyük ve şart olan ihtiyacıdır. Çünkü insan vücudunun yapısı proteinlerdir ve bu yapıyı sağlamlaştırmak gereklidir.
    Çok üzülerek söylüyorum ki, halkımız maalesef beslenme nedir, ne yenilir ne içilir konusunda maalesef çok yetersiz bilgilere sahiptir.
     Daha anne karnına yeni düşmüş bebekten tutunuz, hayat boyu ve herkese kırmızı et, tereyağı ve yumurta tüketmeleri mutlak gereklidir.
    Tıp fakültelerinde, Veteriner Fakültelerinde beslenme dersleri vardır. İnsanların ve hayvanların her konuda verimli olmaları için mutlak dengeli ve proteinden zengin gıdalar almaları gerekir. İnsan vücudu et ve kemiklerden müteşekkil maddi bir yapıdır. Görünmeyen tarafı ise onun manevi inanç ve düşünceleridir. Müspet ilimlerde, gerçek olan maddedir. Siz maddenin nasıl ve ne olduğu, devamlılığını sağlayamazsanız, manevi inanç ve düşünceleriniz geçerli olamaz. Mesela: beden temizliğini beceremiyorsanız ve devamlı yürütemiyorsanız, inancınız çok eksik sayılır.
    Şunu demek istiyorum: gerçek ve neticesi belli olan müspet ilimlere önem veriniz ve o uğurda çalışınız. Proteinin beyin beslenmesini biliniz. Beyniniz olsun ki başarınız ve ufkunuz geniş olsun. Hiç düşünemeyen, beslenemeyen kalıplaşmış beyinler, sizi hep gerilerde bırakır. Dünya milletleri ile rekabet edemezsiniz.
    Hele bilhassa çocuklarınızı ve gençlerinizi, proteinden yoksun kılarsanız, müspet ilimlerden uzak tutarsanız vah o toplumun haline...?
     Aklınıza gelen bütün iş ve mesleklerde şart olan evvela beslenmedir ve mutlaka hayvansal proteinlerle gıdalarımızı bilinçli olarak tüketmektir.
    Bir misal vereceğim: ciddiye alın olur mu? Türk Milli takımı neden Rusya'daki dünya futbol kupası maçlarına gidemedi.....?
     Futbol demişken, hafta sonu futbol maçında, koyu taraftarı olduğunuz takımın  3-0'lık maçına mı giderdiniz, yoksa 2-1'lik maça mı.....? Anladınız değil mi.....?
                                                        Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak