Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Niye kapattınız, söyleyiniz…? 

Dumlu Demircioğlu

  22 Şubat 2019

        Niye kapattınız, söyleyiniz…? 
        Bugünkü Türkiye’mizde acil gıda ihtiyaçlarımızı dahi yurt dışından dövizle satın alıyorsak, bunun bir nedeni yok mudur.? Elbette ki vardır... Ve siz sayın okuyucularımdan özür dileyerek, Türk çiftçisinin, üretim yapan köylü kardeşlerimiz ve genel olarak milletim, maalesef sessiz kalmış, hiç oralı dahi olmamıştır.
         Atatürk Cumhuriyeti’nin kurmuş olduğu Bakanlıkları, Genel Müdürlükleri, özellikle ÜRETİME DÖNÜK bütün yatırımları, fabrikaları kapatırsanız, olacağı budur, leblebiyi dahi Kanada'dan getirilen nohutla yaparsınız.
         Tüp bebek ismi dahi memleketimizde yokken, Veteriner Teşkilatı TÜP BUZAĞI-TÜP KUZUSU'nu 1950’lerden beri yurdun dörtbir tarafında uyguluyor ve yerli sığır ve koyun ırklarımız kültür ırklarına dönüştürülüyordu. 
         Bugünkü Montafon-Holştain ve koyunculuktaki merinos ırklarımız Veteriner Teşkilatının yaptığı SUN'İ TOHUMLAMA çalışmaları ile olmuştur. Bolu İlimizde 1985’lere kadar toplam 12 vasıta ile günde 450 köye gidilerek parasız Veteriner hizmetleri ve tohumlama yapılırdı...  Ne oldu bugün...? Hiçbir eser yok bu faaliyetlerden. 
         Serbest çalışan Veteriner Hekimlere bırakılarak, paralı tohumlama hizmetleri güya yapılıyor... Üretici, yetiştirici bu masrafların altından-işte gördük-kalkamıyor ve üretmiyor ve toplum ET bulamıyor, bulsa da pahalı olduğu için alamıyor. Millet kırmızı ete hasret... Protein beslenmesi olmazsa-çocuklar-gençler ve toplum her konuda geri kalır... İllaki KIRMIZI ET ve yanında süt, yumurta ŞART.
         Onun için soruyorum; Niçin kapattınız Veteriner-Ziraat İşleri Genel Müdürlüklerini ve bağlı olarak vilayetlerdeki İl Müdürlüklerini... Niçin kapattınız bu üreticinin yanında olan devlet dairelerini... Cevap verin... Ve işte netice… KÖYLÜ BİTTİ- ÜRETİCİ KAYBOLDU... Ve üstüne üstlük KÖYLER MAHALLE OLDU. YAZIK OLDU.
         Geçti Bor'un pazarı-sür eşeğini Niğde'ye... Bitti artık!
         Tarlalar-çayırlar-bağ bahçeler AVM oldu. Gökdelen oldu. Yarın, AÇLIK kapıda olduğunda acaba o betonlar, o AVM'ler bu toplumu açlıktan kurtarabilecek mi...? BAŞ TACIMIZ KÖYLÜ, Üretici tarihe karıştı. Gözümüz aydın...(!)
                                                           Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Cumhuriyet fikir serbestliği taraftarıdır. Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarız.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bry Turizm