Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Türkiye'nin gücü....?

Dumlu Demircioğlu

  18 Eylül 2017

    TÜRKİYENİN GÜCÜ......?
     Reklam panolarında görüyorsunuz, devletimiz, okulların açılacağı bu günlerde TÜRKİYE'NİN GÜCÜ EĞİTİMDİR diye büyük büyük yazılı afişler astı.
     Güzelde, düşünüp söylemekle bu eğitim gemisi yol alamıyor. Kaptanları tecrübesiz, bilgisiz, yeteneksiz olunca eğitim, Türkiye'mize maalesef güç vermiyor.
     Gerçek İslam anlayışı olan toplumlar, eğitimin ne kadar önemli olduğunu, bana bir harf öğretenin kulu kölesi olunacağı, asırların dünyada sadece Türkiye'ye nasip ettiği büyük ATATÜRK'ünde:
     HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT İLİMDİR söylemi, gerçek eğitimin ne kadar önemli olduğunu ispatlıyor.
     Cumhuriyet idaresi fevkalade öğretmenler yetiştirdi. Şimdiki büyüklerimiz, işbaşındakiler, idarecilerimiz onların nesilleridir. Ya bundan sonra ki evlatlarımız..........gelecekleri çok şüpheli...
     Yargıtay Başkanı açılışta söyledi: Hukuk fakültesi mezunları maalesef yeterli bilgi ve donanımla karşımıza gelmiyorlar....?
     Türk Tabipler Birliği eski Başkanı söyledi: Tıp fakültesi mezunlarının en az 1-2 sene staja alınmaları gerekir. hasta-Hekim münasebetlerinden bi haberler, tıp dünyasından çok çok uzaktalar.
     Ve diğer üniversitelerinde durumu fark etmiyor. Lise mezunları açıkta kalmasın diye bir mühür bir müdür anlayışı ile fakülte açılmasının sonu böylesine hüsran.......?
      Eğitimi verecek olan öğretmenler tam donanımlı olmaları gerekir. Bilgi ve becerisinde iddia sahibi olmalıdırlar. Eski ilkokul öğretmenleri bile derya deniz idiler. Orta okul-lise öğretmenleri bugünkü Türkiye'yi ayakta tutan unutulmaz eğitimcilerdi.
     Şaçı sakalı birbirine karışmış, kulağında küpe, kravatsız, kılık kıyafeti ciddiyetten uzak, asla örnek alınamayacak tavırlar içindeki bir eğitimciden çocuklar hangi eğitimi ve neyi kavrayıp, şiar edinecekler.
     Aile yapısının, ana-baba sevgisinin olmadığı bir anlayış ve anatomik yapısına ters olan bir uygulama ile çocuklar yetiştirilemez. Çocuk 8 yaşına kadar görerek büyür ve şahsiyetini kazanır. Sonraki yıllar öğretmene düşer. Ama nasıl öğretmene: hiçbir araştırması olmayan, tezi bulunmayan, yabancı dil bilmeyen, havadan boş kadro alıp güya Prof. olan bilgiçlik taşlayanlar eğitimimizi şu içinde bulunduğumuz çok menfi durumlara düşürmüşlerdir./60-70 ülke içinde matematikten 45.inci,okuyupda anlayamayan lise ve üniversitelerde 50.'ciyiz.            Temennim odur ki: adı üzerinde MİLLİ olan eğitimimizde müspet ilimlere, fizik-kimya, biyolojiye, yabancı dile, sosyoloji ve psikolojiye çok önem verilmeli-öğrenciye her konuda örnek olunmalıdır. 
     Yeteneksiz-bilgisiz-ciddi olmayanlar bu camiada yer yok olmamalı.
                                                    Dumlu Demircioğlu
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak