Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Tavşana kaç - tazıya tut...???

Dumlu Demircioğlu

  18 Ocak 2017


         TAVŞANA KAÇ - TAZIYA TUT....???
          Devletin TRT kanallarındaki reklam, dikkatli okuyunuz.. Ne diyor "HAYDİ TÜRKİYE, TARIM ARAZİLERİNİ BİRLİKTE KORUYALIM" Doğru mu, evet.
         Türkiye arazisinin yüzde onbiri tarıma müsait arazilerdir. Sulanabilir veya sulanamaz... Yine reklamında diyor ki "tek üretilemeyecek bir karış topraktır" bunu da diyor uyarısında, reklamında.
        O halde biz aklı başında Türk Milleti olarak sormaz mıyız. Peki bu tarım arazilerinde yapılan binalar - gökdelenlere kim izin veriyor. Müteahhitler kendi başlarına mı tarlalara beton döküyorlar.
        Türkiye Büyük Millet Meclisi'nden çıkan bir kanun var ki yürekler acısı. Neymiş o; " TARIM ARAZİLERİNİ İSKANA AÇAN KANUN"
        Kanunlar devletin ve milletin çıkarına düşünülür ve uygulanır. Hem böyle bir kanun çıkarıyorsun, Anadolu topraklarını betonlaştırıyorsun ve hem de arkadan göz boyama misali, Tarım Topraklarını koruyalım diye televizyonlarda millete uyarı, reklam yapıyorsun. Onun için yazımın başlığı tavşana kaç, tazıya tut diye düşündüm ve yazdım.
         Evet, her şey üretebilirsiniz ve fakat asla bir karış toprak üretemezsiniz bu böyle biline... O halde ne diye bu topraklar - Çayırlar -çimenler-Parklar-Bahçeler ve ağaçlıklar, yeşillikler son süratle betonlaştırılıyor... Buna insanın yüreği dayanamaz. Toprak hava su bileşendir. Biri olmazsa diğerleri de olmaz.
          Peki, BU MİLLET NE YİYECEK-NEYİ ÜRETECEK-YETİŞTİRCEK NEYİ.??? Kendi Bolu'muzdan örnek verelim: Görüyorsunuz, dünkü tarlalar bugün hep apartman olmuş, olmaya hızla devam ediliyor. YAZIKKİ NE YAZIK.?
         Arkadan bir kanun daha çıktı. Devlete ait olan tarım arazileri de iskana açılacak diye. Akıl almaz, tamamen çok yanlış bir karar.
         Köylerde kimse kalmadı. Şehirlere hücum. Eken- biçen yok. Üreten toplum bitti. Tüketen aşırı toplum gittikçe artıyor. Şehirler yaşanamaz hale geldi. Sorunlar bitmez tükenmez, daha da artacak göreceksiniz.
        Bütün tarım ürünleri ve hayvansal ürünler dışarıdan ithal etmekle bu millet beslenemez - yeterli olamaz- sağlıklı olamaz.
        Şehirleşmenin önüne mutlaka geçilmelidir. Düşünülen BÜYÜK ŞEHİR yasaları fevkalade yanlıştır. Üreticiyi yerinde destekleyiniz.
        STRATEJİK BİR MADDE OLAN GIDA ANCAK ÜRETİLİR -İTHAL EDİLMEZ. Yanlış kararlardan dönülürse AÇLIĞA DOĞRU GİDİLMEZ.
                                                         Dumlu DEMİRCİOĞLU
   

  • Sezai öztürlk23 Haziran 2022 . 11:45

   Değerli müdürüm yazılarınızdan çok bilgiler edindik.devamını dilerim.teşekkürler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak