Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Kanserli bebek....?

Dumlu Demircioğlu

Kanserli bebek....?
  2 Kasım 2019

       KANSERLİ BEBEK.....?

       Hemde hayatta değil... daha henüz anasının karnında. 3 ay sonra doğum yapacak annenin balası (yavrusu) evet kanser... Doktorlar sıkı bir tesbit-tahlil ve analiz neticesinde kesin olarak karar verdiler.

       Üzülmekle beraber benim kızgınlığım tavana vurdu... Niçin...? Eyy şu anda hamile olan anne.... Sen kendini hamileliğe hazırladın mı? Gerek hamileliğinden önce ve şu 6 ay içinde ne yedin ne içtin.... Ben biliyorum yediklerini.... Sofrandan renkli meşrubatı eksik etmedin, elinden sigara düşmedi, marketlerden bayat-gıdai değeri hiç olmayan kapalı ambalajlardaki yiyecekleri aldın, lezzeti güzel kızarmış patates cipslerini yedin, renkli dondurmayı elinden düşürmedin, plastik şişelerdeki aylarca beklemiş sulardan içtin, her önüne gelen kişilerle tokalaştın,öpüştün,sabah akşam evini havalandırmadın,hiç olmazsa günde bir saat açık havada yürüyüş yapmadın, saçma-sapan dizileri seyrederken niçin ağladın, üzüldün-neden günde en fazla 2 saat televizyona bakmağı gece yarılarına kadar sürdürdün, niçin elinden telefonu bir kenara bırakmadın, çamaşır bulaşıklarda neden deterjan kullandın, neden saçlarını boyattın, herhangi bir gazeteyi okuduktan sonra neden ellerini yıkamadın, eşinle-ailenle neden stress yaşadın, dedikten sonra:

        Her sabah-akşam temiz doğal-taze SÜT içmedin, her sabah kahvaltıda neden mutlaka bir yumurta yemedin, haftada en az 3-4 gün taze yerli kırmızı et yemeği hazırlamadın, neden bol sebze-meyve kürü yapmadın, yaz-kış evini sabah akşam bütün pencereleri açmak suretiyle havalandırmadın, devamlı neşeli-stresden uzak olmadın ve neden gerekli kültür-fizik hareketleri ile yeterli sporu ihmal ettin ve mutlak acil gerekmedikçe hiç bir ilaç içmeyeceksini sana hiç kimse söylemedimi...?

       Artık bu toplum kanser vak'alarının strese bağlı olduğunu ve beslenme ile çok yakından ilişkili olduğunu, temizliğin eksikliğini, ruhsal-bedensel yapımızın aksi yönünde, mantıksız bir hayat sürdürüldüğünü kabul etmelidir. Medeni-barışık-anlayışlı-güler yüzlü-hoş görülü bir aile yapısına muhtacız.

        Hastalanmadan önce koruyucu hekimliği bu millete anlatmalıyız. İlkokullar ve orta-liselerde mutlaka sağlık dersleri verilmelidir. Sıfır yaştan itibaren ölünceye kadar kişilerin dengeli beslenmeleri okullarda ders olarak verilmelidir. Ve daha neler neler.

        Biz TÜRKler mucizeden yaşıyoruz, bunu bilelim.

        Anne karnındaki 6 aylık bebeğin KANSER olması, yüreğimi yaktı da, yukardaki karınca kararınca bildiklerimi sizlere sundum.

                                                                             Dumlu Demircioğlu

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak