Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Niçin köyleri boşalttınız...?     

Dumlu Demircioğlu

Niçin köyleri boşalttınız...?     
  21 Kasım 2020

     

            NİÇİN KÖYLERİ BOŞALTTINIZ....? 

             Hiç mi düşünmediniz ki köyler boşalırsa, bu millet acaba ne yer, ne içer....? Kimler nerelerde üretim yapar... Hiç mi düşünmediniz. Üstelik TARIM-DİN TOPLUMU denilerek, kimine göre aşağılama ve kimine göre de yüceltme, saygı duyulan toplum anlayışı ile siz, din toplumunu da alaşağı ettiniz, ne istediniz köylü yerleşim alanlarından....?

           Hangi akla uyarak köyleri mahalle yaptınız, neden....?

           Büyük şehir yasasını niçin ortaya çıkarıp uyguladınız? Ve görülüyorki insanları şehirlere toplarsanız, ilk evvela CORANA VİRUS salgını ve daha sonrada diğer salgınlar hiç durmadan devam edecektir.

           Siz zannediyor musunuz ki İstanbul'da sadece corana var...? Ve daha ne salgınlar ve adi hastalıklar var... bir araştırsanız..?

           Hele de KANAL İSTANBUL'U yaparsanız... bir 2-3 milyonda oralara toplandı mı, al sana İstanbul'un 20 milyon nufüsunu.... Ne olacak biliyor musunuz...? İnsanlar birbirini yiyecekler... Zaten şimdi bile İstanbul'da halk, soygunluk, hırsızlık, cinayetin binlercesi yaşanıyor. Ve ben İstanbul Emniyeti'ne hayret ediyorum ki, bu kadar olaylarla nasıl baş edebiliyor. Allah yardımcıları olsun.

          Anadolu halkından ne istediniz...? Niçin oralara YATIRIMLAR yapmadınız. Sermaye ve büyük iş insanlarını niçin Anadolu'ya göndermediniz? Dolayısıyla nufüsü yerinde kalkındırarak, refahı sağlamadınız...?

         Dizlerinin dibinde oturduğunuz büyükleriniz, vakti zamanında Anadolu'nun çok çeşitli yerlerinde fabrikalar, yatırımlar yaptılar. Mesela AĞRI ET-BALIK, Ağrı ŞEKER fabrikası gibi... Daha niceleri .? 

          Ve üstelik Anadolu'daki çoğu fabrikaları gözden çıkarttınız..? Zararın neresinde dönülürse kardır... Gelin şu İstanbul nüfusunu Anadolu'da yatırımlar yaparak dağıtın ki, yoksa önümüzdeki yıllarda daha nice nice salgınlar olacak...?

           Başından beri, koruyucu hekimliğe önem vermeyen sağlık teşkilatı, şimdi güç durumda. Yetişmiş Tıpçılar küratif hekimliği biliyorlar, maalesef.

           Bu memlekette birde Veteriner Hekimliği mesleği var. Milyonlarca havada, suda , karada, yaşayan hayvanlarla ilgileniyorlar. Hiçbir zaman böyle güç durumlara düşmediler, çünkü koruyucu hekimliği ihdas edip, kendi aşı ve serumlarını kendileri yaptılar. Unutulmasın ki BCG aşısını bulan ve yapan üç kişiden biri (GUERIN) veteriner hekimdi.

          Şimdi avuç açmış dışardan gelecek aşıyı bekliyorsunuz, ben şahsen utanırım ne oldu bize Cumhuriyet kuruluşu olan veteriner ve tıp laboratuvarlarına. Nerelerde kaldılar bu bilim insanları...? YAZIK..:! 

            Dumlu DEMİRCİOĞLU

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak