Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ambarcı…

Ali Özdemir

Ambarcı…
  10 Mart 2020

  Ambarcı…

  Bolu’nun en çok tanınan simalarındandır. 30 yıldır aynı işi yapar. Ata mesleğini bıkmadan devam ettirir.

  Kendisiyle ticari bir işim yok. O nedenle rahatça cümleler kurabilirim. Bolu’da yaşayan 175 bin insan arasında en hoşsohbet insanların seçimi yapılmış olsa, ilk 10’a kesinlikle girer. Onunla 24 saat sohbet etseniz bile asla sıkılmazsınız.

  Okan’ı 1982 yılından beri tanırım. Aynı meslek lisesinde okuduk. Sınıfımız da aynıydı. 50. Yıl Ortaokulunu bitirmiş olduğu için İngilizce’yi ulema gibi bilirdi. Biz daha "This is a book" diyemezken Okan İngilizce ile mektup yazabiliyordu.

  Okan’daki meslek ahlakı son derece yüksek olup, rol modeli olacak düzeydedir. Keşke liselerimiz ve üniversitemiz O’nu bir gün davet edip çalışmanın, alın terinin değerini anlattırsa…

  Günümüzde topçu, popçu, manken tayfasının hayatı her gün gözümüze sokulduğundan gerçek üreticileri tanıyamadan bu dünyadan ayrılıp gidiyoruz.

  Bolu’da Güven Ambarı adlı şirketi on yıllardır ustalıkla çekip çeviren Okan Gökmen benim gözümde gerçek bir değerdir.

  Yılda birkaç defa sırf sohbetini dinlemek için yanına uğrarım.

  Ülkemizin değerli insanlarını öldükten sonra övmenin bir faydası yoktur. Önemli olan bu dünyada iken kaliteli, nitelikli, çalışkan insanları örnek göstermektir.

  www.aliozdemir.net

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak