Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bolu'nun Sesi ne diyor?

Ali Özdemir

  10 Şubat 2017

  Bolu'nun Sesi ne diyor?

  Bolu doğumluyum. Kendimi bildim bileli tek hobim okumak. Başka da hiç bir şey bilmem. 1995 yılından itibaren Bolu'nun Sesi Gazetesi'ni aksatmadan takip ettim. 

  Gazeteciliği biraz öğrenmek için 2 yıl kadar Kamuran Bey'in gazetesine gittim. Mizanpaj, resim işleme yazılımlarını mükemmel insan Mete Akgöz Bey'den öğrendim. 

  1995'li yıllarda kitap yazımında kullanılan Adobe Page Maker yazılımını Bolu ilinde Mete Bey'den iyi kullanan kişi yoktu.  

  Kamuran Bey gazetesini tırnaklarıyla kazıyarak bir marka haline getirdi. Başka bir kimse olsaydı şimdiye kadar çoktan pes ederdi. 1997 yılıydı sanırım. Kendisiyle Göynük Akşemsettin Etkinliklerini izlemeye gitmiştik. Dönüşte bir tavuk kümesine uğradık. Kümesin ne ile ısıtıldığını sordum. Adını şimdi hatırlayamadığım köylü de "Ağaç keserek ısıtıyoruz. biraz karışık durum vb." demişti. Bunu küçük bir haber/yorum halinde gazeteye sunmuştum. Ertesi hafta gelen tehditleri burada anlatsam ortalık bir daha karışabilir...

  Türkiye'nin hemen hemen tüm illerini gördüm. Her zaman söylüyorum. Yaşanabilir en güzel 5 ilden birisi Bolu'dur. Buranın kıymetini bilelim.

  Bolu'nun nitelikli, kaliteli bir şehir olmasında Kamuran Bey'in de katkısı vardır. Yanlış işler yapmak isteyen yerel yöneticileri korkmadan eleştirebilmiş, onların yanlış işler yapmasını önlemiştir.

  Bolu'nun daha yükselmesi için kaliteli basına daha çok ihtiyacımız vardır. Gazeteler halkın doğru bilgileri alması içindir. Sadece magazin ile spor ile laklak ile gazetecilik yapanlar bugün ortadan silinmiştir.

  Bolu'nun Sesi Gazetesi'ni her gün web üzerinden takip ediyorum. Bu yayının ayakta durması için destek olan herkese teşekkür ediyorum.

  Ali Özdemir

  www.aliozdemir.net
  0505 220 83 85 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bilelim ki milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlere yem olurlar.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak