Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Ülke batsın diye yayın yapanlar 

Ali Özdemir

Ülke batsın diye yayın yapanlar 
  18 Eylül 2022

  Yardım 

  1970’li yıllarda, ilkokula giderken, cuma günleri ninem (ebem) kapaklı bir bakır tabağa koyduğu yemeği (nohut, fasulye, patates, soğan, semizotu, mancar, lahana, pırasa vb.) elime verir ve “Bunu filanca komşumuza ver gel” derdi. O vakitler bunun sebebini anlayamazdım. 50’li yaşlara ulaşınca, köyümüzdeki bu mükemmel yardımlaşma geleneğinin neden yok olduğunu anlamaya çalıştım.  

  1400’lü yıllarda Orta Asya’dan geldiğini bildiğim köydeki mütevazı atalarımız kadim geleneklerini 1980’lere kadar yaşattılar.  

  Magazin temelli çöp medyanın, sınıfta kalmanın olmadığı eğitim örgüsünün bizi getirdiği yer sadece tüketen, uyuyan, çok tatil yapan bir basamaktır. 

  Ülke batsın diye yayın yapanlar 

  Video yayınlayan web sitelerinde açtıkları kanallarla çomar ergenleri gaza getiren, yanlış yöne sevk eden, “Ülke batacak, dolar 50 olacak, altın 3000 olacak, kripto emtialar uzaya çıkacak, gümüş sizi ihya edecek vb.” türü yalanları üfüren şarlatanlara inanmayın.  

  Selçuk … , Atilla …, Can …, Sabahattin …, Devrim …, Murat … Hamza … vb. gibi tuzu kuru paragözler çok para kazanma uğruna ülkenin batması için didiniyorlar.  

  Döviz, altın, gümüş, kripto emtia yatırım aracı değildir. Bunlar ülkenin üretimine katkı yapmaz. Elinizdeki tasarrufları sanayinin gelişmesi için hisse senetlerine, A tipi yatırım fonlarına yatırın. 

  Türkiye menkul kıymetler borsasında 480 şirket vardır. Bunları inceleyin, bilenlere sorun. F/K değeri 10’un altında, PD/DD oranı 5’in altında olan 50 kadar şirket vardır. Paranızı 5-10-15-20 şirketin hisse senedine yatırınız. Hem ülkenin üretiminin artmasına katkı yapmış olacak hem de reel kazanç elde edeceksiniz.     

  Mezarda pide 

   Son 1 yıl zarfında vefat eden 10 kadar kişinin cenaze defin merasimine katıldım. Önce camide mevlid okutuldu. Burada gülsuyu, şekerleme ikram edildi. Daha sonra mezarlığa gidildi. Defin işlemi yapıldı. 3-5 dakika sonra ise mezarlığın hemen kenarında 50-100 kişiye kıymalı pide ve ayran dağıtıldı. 

  Böylesine rahatsız edici, mide sefası içeren başka bir gelenek bilmiyorum. Çok kızan olacak ama bu geleneği ret ediyorum. Birçok din uzmanı mezarda yemek verilmesini yanlış bulmaktadır.

  Ali Özdemir 

  www.aliozdemir.net 

  0505 220 83 85 

  18.09.2022 

  • NİHAT ÖZ18 Eylül 2022 . 11:08

   ALİ ÖZDEMİR BEY ÇOOOOOK HAKLISIN, CENAZEYE GİDEN HALK BU İŞİ ŞİDDETLE REDDETMELİ YOKSA YERLEŞMEK ÜZERE, DİYANETE HOCALARA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR AMA, ONLARIN KARINLARI HALKDAN DAHA AÇ OLDUĞU İÇİN. SÖYLEMEZLER. ? KARINLARI BEDAVAYA DOYSUN DA, GERİSİ ÖNEMLİ HİİİÇ DEĞİL,

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak