Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Değerli Öğretmenim İbrahim Çavuşoğlu

Ali Özdemir

  25 Ocak 2014

  Değerli öğretmenim, sayın İbrahim Çavuşoğlu ile ilk kez 1989 yılının Şubat ayında tanıştım. O zaman Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, Elektrik Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisiydim. 1 aylık öğretmenlik stajımı 1985 yılında mezun olduğum Bolu İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesinde yapıyordum.

  Öğretmenlik stajım anında kendisinin çok desteğini gördüm. Bir çok derse birlikte gitmiştik. Dersi anlatırken takıldığım, zorlandığım noktalarda hep olumlu katkıları olmuştu.

  Üniversiteyi 1989'da bitirdim. Edirne Uzunköprü'de ve Manisa'da öğretmenlik yaptıktan sonra 1995 yılında Bolu'ya tayin oldum. Sayın Çavuşoğlu o yıllarda Mimar İzzet Baysal Endüstri Meslek Lisesinde başarılı işler yapan bir yöneticiydi.

  2000'li yılların başlarında değerli eğitimci, okul müdürü, rahmetli Sayın Abdülkadir Bayındır vefat edince kendisi okulumuzda (İzzet Baysal ATL, TL, EML) göreve başladı. 5-6 yıl müdürüm olarak kendisiyle çalıştım. O dönemde ben de hasbelkader elektronik bölüm şefliği görevini yürütmekteydim.

  Okul yöneticileri 5 yılda bir başka okulda görevlendirildiği için Sayın Çavuşoğlu bir kaç yıldır Mimar İzzet Baysal ATL, TL ve EML'de ikinci kez yöneticilik yapıyordu.

  24 Ocak Cuma günü Sayın İbrahim Cavuşoğlu Bey'in Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandığını basından öğrendim. İlin sorunlarını, altyapısını, potansiyelini, eksikliklerini en iyi bilen kişi bence Sayın Çavuşoğlu'dur.

  Ülkemizin kalkınması, üretir hale gelmesi için mesleki teknik eğitimin kalitesinin artmasından başka seçeneğimizin olmadığını düşünüyorum. "Tükettiğinden çok üreten kuşakları" yetiştirmek için mesleki eğitimde atılımlar yapmamız şarttır.

  Avrupa'nın bütün eğitim sistemini, kurumlarını, işleyişini son 10 yıldır yakından inceleme fırsatı bulmuş olan Sayın Çavuşoğlu gerçekten doğru bir seçimdir.

  Kendisinin yeni görevinde başarılı olacağına eminim. Tebrik ediyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Medeniyetin emir ve talep ettiğini yapmak insan olmak için yeterlidir.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak