Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Bir daha sorayım? 

Ali Özdemir

Bir daha sorayım? 
  14 Nisan 2023

  Bir daha sorayım? 

  1. Bu futbol kulübünün Bolu iline 58 yıldır hangi katkısı olmuştur? 

  2. Belediyenin bütçesinden depikçilere 58 yılda kaç milyon dolar destek sağlanmıştır? 

  3. Gölcük’ten vb. elde edilen gelirler neden sadece depik kulübüne verilmektedir? Başka spor dalları üvey evlat mıdır? 

  5. Son 50 yılda Afrika’nın sıradan ülkelerinin vasıfsız siyahi topçularına kaç milyon dolar savrulmuştur? 

  6. Bu kulübün son 58 yılda ulusal ve uluslararası kaç başarısı vardır? 

  7. Şehrin tam ortasında kalan, iki haftada bir sadece 90 dakika kullanılan gereksiz, devasa yapı ne zaman şehir dışına atılacaktır? 

  8. Kulübün gelir-gider tabloları neden her yıl web sitesinde yayınlanmamaktadır? 

  Yukarıdaki soruları 6 yıl kadar önce sordum. Hiç ses gelmedi. 2 yıl kadar önce benzer soruları yeniden sordum. Yine hiçbir kişiden zerre açıklama yapılmadı. 

  2023 yılının Nisan ayında üçüncü kez soruyorum. 

  Bu kulübe sağlanan ayrıcalıklara artık son verilmelidir. Buraya saçılan paralar halkın öz malıdır. 

  Gölcük turizmin incisi bir yer olup kamunun malıdır. Buranın gelirini kim hangi hakla özel bir kulübe verebilmektedir? 

  Futbol, bünyeye çok zararlı bir spordur. Depikçiler asla uzun yaşamaz. Kafadan aldıkları darbeler yüzünden çoğu Alzeimer hastalığı ile cebelleşir.  

  Futbol kulüplerinin oynadığı müsabakalara zerre saygım kalmadı. Bahisçiler, politikacılar, para ağaları maçların sonuçlarına etik olmayan yollarla müdahale etmektedirler.  

  Bazıları “Futbol sadece futbol değildir” der. Bunun açıklaması zannımca şudur: Futbol spor olmaktan çıkmıştır. Birilerinin menfaat kapısı haline gelmiştir.  

  6 yıl önce halkın paraları çar çur ediliyor dediğim için o zaman kulüp başkanı olan şahıs beni telefon ile aradı. “Sizinle görüşmek istiyorum” dedi. Hiç yüksünmeden davet ettiği ofise gittim. Makul açıklama yapmak yerine, mealen “Boyundan büyük işlere karışma, bu konuya burnunu sokma, sen kimsin ki” türünden analizlere maruz kalmıştım...  

  Sıradan bir vatandaş olarak halkın parasını heba edenlerin peşini asla bırakmayacağım. Yerel ve ulusal medyanın etkili kesimlerine bu soruları sürekli göndereceğim. Zira ortada bir başarı yoktur. Sadece para yutan bir yapı vardır.

  Ali Özdemir 

  0505 220 83 85 

  www.aliozdemir.net 

  13.04.2023 

  • Bolusporlu18 Nisan 2023 . 10:16

   Abant, Gölcük, Yedigöller, Köroğlu, Kartalkaya, Orman, Aşçılık-Mengen, Boluspor gibi simge isimler güzel Bolumuzla özdeşleşmiş deyimlerdir. Maalesef Yurdumuzdaki futbol kulüpleri, profesyonel kurallara ve altyapıya ağırlık vermeden futbol simsarı manejerlerin yönetiminde, yabancı sporcu transferine yönelik vs. olumsuz nedenlerle yönetildiğinden bütün takımlar borç batağı içindedir. Bunlar bu tutumlarıyla masum futbol seyircilerine ihanet etmektedir. Kurtuluş, altyapıdan sporcu yetiştirmek, profesyonel yönetim, yerel sporcu ve teknik adamlara takımlarda öncelikle yer vermek vs. Hocam yazısında haklı konulara değinmiş. Tebrikler.
  • Deniz18 Nisan 2023 . 06:07

   Çok doğru tespitler maalesef büyük savurganlık hatta ihanet bakalım ruzimahşerde bu kadar kul hakkının hesabını nasıl verecekler emin ol boşa giden parayla en az on Bolu daha inşa edilirdi bu saçma sapan oyun kara delik
  • bolulu15 Nisan 2023 . 22:05

   hocam iyi verip almışsınız ha. söylediklerinizin her cümlesi doğru.
  • N.AYVAZ15 Nisan 2023 . 18:50

   Futbolun insanlığa zararından başka hiç bir faydası yoktur.
  • N.AYVAZ15 Nisan 2023 . 18:10

   Peyami SAFA yıllar önce, yüz on beş tane sol fraksiyon olduğunu söylemiş.İşte bunlar bir fikir birliği altında birleşebilirlerse senin meselen de muhtemelen çözülebilir kanaatindeyim.
  • Dursun YILMAZ.15 Nisan 2023 . 10:55

   Başvuru Bilgileri Başvuru Sayısı 2303046050 Başvuru Zamanı 12/04/2023 00:12:34 Başvuru Tipi İstek Başvuru Durumu Başvuru Yapıldı Başvuru Metni Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve Hükümetinin Dikkatine;Adalet Bakanlığının Dikkatine; CİMER'in Dikkatine; Aşağıda liste halinde belirtilen Makam,Merci ve Kurumlar, hem aktif kamu işçisi iken hem de emekli işçi olarak ,Dursun YILMAZ' a Devlet eliyle , Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümü Mezunu Diplomasını,Oto Motor Ustası Unvanını,24,5 yıl Kıdemini ve 40 yıllık evli olan Medeni Durumunu dikkate almayıp 01/08/1990 yılından beri yok sayarak yapılan köle,ikinci sınıf vatandaş,ayrımcılık muamelesine,aptal ve robot muamelesine insani çözüm bulamadı. 1=Emniyet Genel Müdürlüğü,(Daimî işçi olarak aktif çalıştığım iş yerim. Bolu.Defalarca Başvurdum.) 2=SGK,(Dilekçeyle Başvurdum hem de defalarca başvurdum.Dilekçelerimden arşiv oluşturdular.) 3=Kamu Denetçiliği Kurumu,(Dilekçeyle Başvurdum.İtiraz ettim.Yine başvurdum.Sonuç RET KARARI.) 4=TİHEK (Dilekçeyle Başvurdum.Öninceleme 2 ay 15 gündür devam ediyor.Bir işlem yok.) 5=Adalet Bakanlığı,(CİMER yoluyla başvurdum,Bolu Cumhuriyet Başsavcısına gönderdi.) 6=Bolu Cumhuriyet Başsavcısı,(CİMER yoluyla başvurdum.Soruşturmaya yer olmadığına karar verdi) 7=TBMM, ( Defalarca Dilekçeyle Başvurdum.Bir başvurum hıfz edildi.) 8=CİMER. (Çok çok fazla başvurum var.Hepsinde Cumhurbaşkanlı
  • sabahattin15 Nisan 2023 . 00:29

   Kara delik deyalla Hocam

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Yerlikaya Turizm