Basın Konseyi dışında, hiçbir gasteci cemiyetine üye değiliz

Depikçiler Yine Hüsran Üretti

Ali Özdemir

Depikçiler Yine Hüsran Üretti
  19 Nisan 2022

  Depikçiler Yine Hüsran Üretti

  Son 5 yıl zarfında depik için harcanan paraları sorgulayan birkaç sade yazı hazırlayıp kamuoyunun takdirine sundum. Lakin sorulara ilgili yapılardan hiçbir net cevap alamadım. 

  Kısa zaman zarfında çok çok zengin olmuş bir kulüp başkanı 4 yıl kadar önce beni aradı. "Sizinle görüşmek istiyorum" dedi. Ben de şirketine gittim. Telefonları hiç susmuyordu. Zar zor 10 dakika kadar konuşabildik. 

  Hoşbeşten sonra, kırık dökük Türkçesiyle mealen şunları iletti: "Boyundan büyük işlere burnunu sokma. Bizim rant alanımıza girme. Ayağını denk al. Fazla kurcalama. Biz büyük işlerin adamıyız. Sineklere ayıracak vaktimiz yok..."

  Ortalama 40 yıldır yerel ve ulusal sportif faaliyetleri amatörce takip ederim. Fanatik değilim. Boş vaktim olur ise basketbol, voleybol, futbol, tenis vb. karşılaşmaları izlerim. Son 20-30 yılda futbolun şike, para, hile, tuzak, senaryo ve politik amaçlar için kullanıldığını düşünüyorum. 

  Çok bilmiş kimi otoriteler(?) "Futbol sadece futbol değildir" derler. Bu sözü eskiden anlayamazdım. Çeyrek asırlık süreçteki antin kuntin işleri görünce hadiseyi çözdüm ve bu spor dalından tamamen soğudum. 

  17 Nisan günü 1. lig puan durumuna baktım. Bazı takımların onca masrafa, emeğe rağmen alt sıralarda yer alması bu yazıyı hazırlamama sebep oldu. 

  Futbola harcanan paraların sadece yüzde 10'u eğitime, kültüre, üretime, tarıma, bilime harcansa daha iyi olmaz mı?


  Ali Özdemir
  www.aliozdemir.net

  • Emeklisiniz30 Nisan 2022 . 12:25

   Değerli Hocam; saygılar, sevgiler... Bir kusur ettiysem, siz anlarsınız.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  GÜNÜN SÖZÜ

  Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.

  SON YORUMLAR
  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak