2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

 Başkan’a 23 Nisan mektubu

Okuyucu Mektubu

 Başkan’a 23 Nisan mektubu
  22 Nisan 2020

       Bu bir okuyucu mektubudur     

       Başkan’a 23 Nisan mektubu

        Sayın Başkan; Belirtmek isterim ki sizin ile hiçbir alıp veremediğim olmadığı gibi DOSTunuz da değilim. Dost olsa idik gelir yüce makamınızda bunu yüzünüze karşı söylerdim. Her ne kadar Başkan seçildiğinizden beri de çevrenizi görmemezlikten gelseniz de, bana ve aileme şahsınız olarak hiçbir zararınız olmamıştır.

       Sayın Başkan; Bolu’da konuşulanlar kulağınıza gelmiyorsa büyük bir ihanet çemberi ile sarılmışınız demektir. Hele ki içinde bulunduğunuz siyasi parti yönetim ve üyeleri sizi uyarmıyorsa, kuyunuz kazılıyor demektir. Sayın Başkan ben söylenenlerin doğruluğunda, ya da yanlışlığında değilim. Size şunu yapmışsınız, bunu yapmışınız diye elimde bir belge olmadan da hiç bir şekil de suçlama yöneltemem. Ama konuşulanlar, siyasi ve ahlak açısından çok diptesiniz.

        Yaptıklarınızı anlatmaya çalışmayın, Bolu’da yaşayanlar hepsini görüyor, işitiyor ve hissediyoruz. Siz bunları yapacağım diye aday oldunuz ve kazandınız. Bolu için iyi ve güzel işler yapmakta sizin ve ekibinizin görevi aynı zamanda da partinizin menfaati. Bu iş için bir çok insanın hayalinde bile göremediği maaşlar alıyorsunuz. Millet size bu makamı layık gördü ise, şüphesiz ki bunlar zaten sizin göreviniz ama hakkınızdaki söylentileri söyletme hakkınız asla yok.

        Bakın Sayın Başkan; Size tavsiyem söylenti ve şüphelerden ancak her işinizi ŞEFFAF olarak yaparsanız kurtulabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse göreve başladığınız zaman Bolu Belediyesi'nin 480 milyon gibi İNANILMAZ bir BORÇ yükü altında olduğunu söylediniz. 1 yılı aşkın görev süreciniz içinde Bolu halkı olarak bu borçların ne olduğu, ne kadar olduğu ve kimlere (hangi firmalara) olduğunu açıklamadınız.

         En büyük vaatleriniz arasında yer alan Türkiye’nin en pahalı suyunu Bolu içiyor diye yönetime geldiniz, ama su fiyatlarında ucuzlama Korona Virüs nedeniyle oldu. Kur’an-ı Kerime el basıp göreve başladınız “hiçbir işçi işinden çıkarılmayacak dediniz” insanlar çatılara çıktı. İnanın bugün yanınızda olup çevrenizi saranlar, sizden faydalanmak isteyip size her türlü yağ çekenler bir gün gelecek sizinle aynı sokaktan bile geçmek istemeyeceklerdir. Buna aynı partide dava arkadaşları olarak gördükleriniz de dahildir.

         Sayın Başkan, Son zamanlarda özellikle belirttiğin Led Direk, Akıllı Direk ve en son Termal Kameraları Belediyenin mühendisleri ve şirketleri tarafından üretildiği ve diğer Belediyelere de satıldığı iddiasıdır. Günümüz Bilişim sisteminde bunu hemen hemen herkes bilir ki bunları sizin üretebilme kabiliyetiniz, teknolojiniz yoktur ve bu da sizin eksikliğiniz değildir. Sadece bunu Basında kendi bünyenizde imal edilmiş gibi göstermeniz ve diğer Belediyeler satıyor gibi göstermeniz ancak KOMİK duruma düşmenize yol açar.

        Sayın Başkan, Göreve geldiğinizde kaç yerden maaş alan Belediye Personeline 1 yıldır ne yaptığınızı da merak etmekteyiz. Eski Belediye Başkanına tek bir laf, tek bir soruşturma açmadığınız gibi, AKP grubuna karşı Eski Belediye Başkanından yana taraf olduğunuz da gözümüzden kaçmıyor. Son Zamanlarda özellikle -ki tarzımız kimsenin özel yaşamına bakmamak üzerinedir ama ilk seçilir seçilmez milletin gözünün içine soka soka mekan mekan gezip kurduğunuz MEY sofraları ile gündeme geldiniz. İstediğiniz yerde istediğiniz gibi yaşarsınız, ama siz Bolu halkının Şehrül-Emin isiniz. Boy boy fotoğraflarınız her yere astırmanız ve Mahalle Muhtarlarına talimat ile yaptırmış olduğunuz (suya indirim konusunda) aynı font aynı ölçülerde afişlerinizle de komik oluyorsunuz. Kimi CHP’li Belediye Başkanlarını taklit etmeniz ve onlar gibi olmak çabalarınız da işin başka bir boyutu. İETT den emanet aldığınız otobüsleri halka hizmet için çalıştırmanız takdire değer bir konu.

        Yazımın başında dediğim gibi DOSTunuz değilim ki bazı şeyleri açık açık yazayım, seni uyarayım. Sayın Başkan Gelirinizi, giderinizi 6 aylık periyodlarla halkla paylaşın. Büyük projeleri ve ihalelerini halka önceden duyurun. Bolu Meydanı veya senin üretimin!!! LED Tabela bu iş için gayet uygundur. Bir lokma, bir hırka temel felsefeniz olsun. Şatafat ve gösterişten uzak durun derken göreve geldikten sonra her şeyde Konserler, Eğlenceler düzenlemeniz de gözümüzden kaçmış değil. Sanırım o konuda birileri çok nemalanıyordur.

         İçkili yer ve içkili yer ruhsatı için istediğin afaki rakamlarda halkın ağzında fazlası ile dolaşmakta. Saatin, bindiğin mafya özentisi minübüsün ve armalı ceketlerin rahatsız edici… Bizi, yönetenlerin ve bizi yöneten yerin zedelenmesinin kimseye faydasının olmayacağını bilen bir kişi olarak bunları yazmayı düşündüm. Umarım işe yarar ve siz de bunun faydasını fazlası ile görürsünüz.

        Keşke DOST olsaydık, çevrene örülmüş yalaka poh pohçular konusunda da seni uyarırdım. Lideriniz ne diyordu LİYAKAT, LİYAKAT, LİYAKAT işi ehlilerine veriniz, masa arkadaşlarınıza, çantanızı taşıyanlara değil….

         2020 yıl sonunda bir daha yazarım…

   

          

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak