2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Kutlu Doğum

Okuyucu Mektubu

  20 Nisan 2012

      En sevdiğinin selamıyla başlıyorum elimin titreyerek yazacağı satırlara...
  Sevgili çağımın kalemleri seni nasıl yazarlar bilemiyorum ama, çağımın yüreklerinin sana söyleyecek öyle çok şeyi var ki, sana hasretiz efendim...
     İşte yüreğimin Mirac olduğu bir anda yazıyorum bu satırlarımı sana .
      Seni anlattılar yıllardır efendim! Güller onun kokusudur dediler, ay onun nurunun parçasıdır. Ondan daha güzeli gelmedi , gelmeyecek dediler. Dediler ki bir Ebubekir'i vardı, her şeyini ona  adamış , bir Ömer'i vardı öldürmek için gittiğinde onda dirilmiş,bir musabı vardı,her şeyini feda edip onun sevgisine talip olmuş.
  Seni okudum efendim! SEN düşlere girdiğinde başka olurmuş herşey, sen ruhlara girdiğinde başkalaşırmış sevdalar, sen dokunduğunda kalplere titremekten kendine gelemezmiş bir daha...
      Sevgili!  Ben asırlar sonra doğdum, sen yoktun, sensizliğe açtım gözlerimi. Musab'ın olamadım . O öldürüldüyse siz niye yaşıyorsunuz diyen ve Uhud'ta şehit edilen Enes'in olamadım. Talhan olamadım, anam, babam, canım sana feda olsun dediğin, senin bastığın çöllerde bir kum tanesi olaydım, gezindiğin bahçelerde bir hurma dalı Efendim!!
      Veda Hutbesi'nde kardeşlerim diye seslendin, bende kardeşlerinden olmaya talibim tüm hatalarımla. Adın adım oldu efendim, kokunu sadece güllerden alabildim, nurunu aydan, hasretliğimi Sen bilirsin, Sen anlarsın beni, Sana hasretim doğduğum günden beri.
      Sevgili kapatsam gözlerimi ve hayalen Medine'ne varsam, Yeşil Kubbe'nin önünde gözyaşlarımı boşaltsam. Sana salat desem, selam sanadır desem, kırılmışlığını yüzüme vurmaz alır mısın selamımı? Sensizliğe açtık gözlerimizi  sensizlik yetimliktir. Bu yetimin başını da bir okşar mısın? Çok değil belki ama senin için akıttığı gözyaşlarını silip, gözlerinin içine bir bakar mısın ? Kalbine elini koyup, alev alev yakar mısın? Sevgili sana hasretim doğduğum günden beri, beni benden alıp yüreğine sokar mısın?
       Hani Taif'te taşlanmıştın, o öpülesi ayakların kanlar içinde idi, sen ellerini kaldırdın onlar bilmiyorlar, Allah'ım dedin, Taif kurtuldu. Uhud'ta dostların şehit edildi. Amcan HZ. Hamza'yı kaybettin. Sen yine onlar bilmiyorlar Allah'ım dedin, duanla Halit Bin Velid geldi ardından, vahşi sahaben oldu, seni uzaklardan seyreden.
       Efendim asırların hasretliğini sineme yükleyip sana geldim. Ne yüzüne bakacak yüzüm, ne sevdamı haykıracak söz söylemeye hakkım var sana ama gidecek yerim yok başka.
      Desem ki bir kaldırsan ellerini asırlar sonrasına dua etsen onlar bilmiyorlar Allah'ım ! Ardından Bilaller gelse ezanlarını yankılatacak , Aliler gelse canlarını yoluna koyacak, Haticeler gelse ,Fatımalar gelse, biz asırlar sonrasında seni yaşasak.
       Efendim, bakmasan günahlarımızın çokluğuna, şefaatim sizedir desen, bizde Medine'nin yaşadığı sevinci yaşasak seninle.
  Sevgili sana sevgimi, selamımı gönderiyorum, biliyorum ki sen alırsın selamları , kimseyi geri çevirmedin, beni de çevirmezsin. Efendim, yüreğimi parçalayan hasretinin yüküyle sana seslendim sözlerimde.
  Şimdi sende bir geliversen, gül yüzünle düşlerime...
  Allah'ın salat ve selamı senin üzerine... 

                                                                                Elif BÖLEN

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak